Grudžio 20 d., Betliejaus taikos ugnis (BTU) pasiekė Šiaulius.
btu
BTU – simbolinė akcija, skirta žmonijos taikai ir brolybei. Ji buvo pradėta radijo ir televizijos transliuotojo ORF iniciatyva 1986 m. Austrijoje, Linco mieste. Idėja kilo socialinės paramos akcijos „Šviesa tamsoje“ metu.
Lietuvos skautijos Šiaulių krašto tunto ir Žemaitijos skautų Šv. Jurgio draugovės skautai, bei Šiaulių vyskupijos jaunimo centro atstovai Betliejaus Taikos ugnį perdavė Šiaulių miesto merui.
 Šių metų taikos vaikas – Tobijas Flachneris. Dvylikametis Tobijas iš bendruomenės „Tyli naktis“ Austrijos mieste Hochburge lapkričio 24-ąją uždegė Taikos ugnies žibintą Betliejaus gimimo grotoje. Hochburge gimė ir giesmės „Tyli naktis“ kompozitorius Francas Gruberis. Kitąmet sukaks 200 metų nuo tada, kai ši giesmė buvo sugiedota pirmą kartą. Gruodžio 13-ąją šių metų taikos vaikas Tobijas Romoje perdavė Betliejaus taikos ugnį Popiežiui Pranciškui.
Jau ne pirmus metus viso pasaulio skautės ir skautai siekia atkreipti dėmesį į pasaulyje vykstančius neramumus, karinius konfliktus, todėl su viltimi vykdo taiką skleidžiančią akciją. Šiemet BTU akcijos šūkis: „Kelyje į taiką“. Toks tinklas jungia visus geros valios žmones ir taip gali kviesti taikai savo aplinkoje, tarp draugų, bei skleisti sutarimą ir ramybę.
 Betliejaus Taikos ugnis bus dalinama
Šiaulių Šv. Jurgio bažnyčia 2017-12-24, 11 val.
Šiaulių Šv. Ignaco Lojolos bažnyčia 12 24 9 val.
Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra 2017-12-23, 17 val.
Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia 2017-12-23, 18 val.
Stačiūnų Šv. Lauryno bažnyčia (Pakruojo r.) 2017-12-24, 10 val.
Kurtuvėnų Šv. Jokūbo 12 24 12 val.

Šiaulių vyskupijos jaunimo centras
Tel.: 8 (41) 427263