Vakar, gruodžio 19 d., Šiaulius pasiekė Betliejaus Taikos ugnis.

48380198_2469910826357580_3013975896760516608_o

Betliejaus taikos ugnies akcijos idėja kilo iš 1986 m. Austrijos nacionalinio radijo (ORF) inicijuotos socialinės paramos-labdaros akcijos „Šviesa tamsoje“. Konkurso metu buvo išrinktas vienas itin savo veikla ir pavyzdžiu pasižymėjęs Austrijos vaikas – Markusas Födingeris, kuris kartu su delegacija skrido į Palestiną ir Betliejuje uždegė Taikos ugnį, kurią specialioje kapsulėje parskraidino į Vieną bei dalijo ją Vienos katedroje susirinkusiems žmonėms.
Vieta, kurioje jau daug metų yra uždegamas žibintas, yra būtent ten, kur, kaip manoma, gimė Jėzus Kristus – Gimimo grota – tai urvas, esantis po Betliejaus Kristaus Gimimo bazilika. Tikslią gimimo vietą žymi marmurinėse grindyse esanti 14-kampė žvaigždė, apsupta penkiolikos žibintų, kurie simbolizuoja skirtingas krikščionių bendruomenes. Būtent nuo vieno iš šių niekada neužgęstančių žibintų ir yra pridegama Taikos ugnis, keliausianti po visą pasaulį. Šią Baziliką administruoja katalikų, graikų stačiatikių ir armėnų stačiatikių dvasininkai, tad itin simboliška, kad Taikos ugnis į pasaulį iškeliauja iš ten, kur ekumenizmas yra realybė.
2018-ųjų metų šūkis kviečia giliau pažvelgti į taiką pasaulyje. „Šiandien gyvename karų laikais, ir visi privalome melsti taikos. Tačiau, – turime pradėti nuo šio klausimo: „Kas šiandien dedasi mano širdyje? Ar ji rami?“ Jei tavo širdis nerami, tai prieš pradėdamas kalbėti apie taiką, sugrąžink ramybę į savo širdį“, – sako skautų dvasios tėvas, kun. skautas Arūnas Jankauskis.
Betliejaus taikos ugnis šiemet į Lietuvą atkeliavo jau 24-ąjį kartą. Ji bus platinama mokyklose, bendruomenėse:
Šiaulių Šv. Jurgio bažnyčia– gruodžio 23 d. 11 val.
Rėkyvos Šv. Juozapo darbininko bažnyčia – gruodžio 23 d. 8.30 val.
Joniškio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia – gruodžio 23 d. 10 val.
Šiaulių vyskupijos jaunimo centro informacija