Siauliu-renginiui

Šiaulių vyskupijos jaunimo centras gegužės 19 d. 18 val. kviečia į jaunimo sambūrio „Pro Patria“ rengiamą diskusiją „Ar liksime istorijoje kaip išsivaikščiojusi tauta?“, vyksiančią Šiaulių vyskupijos Pastoraciniame centre, adresu Tilžės g. 186.
Diskusijoje dalyvauja Vilniaus Universiteto profesorius, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, filosofas Vytautas Radžvilas, politologas Dovilas Petkus ir filosofijos studentas, šiaulietis Rokas Gasparaitis.
Lietuvoje pagrįstai kalbama apie piliečių neaktyvumą ir nusivylimą politika. Lygiai taip pat kaip ir sovietmečiu, Lietuvoje vis dar plačiai paplitęs mitas, jog Bažnyčia atskirta nuo valstybės ir negali kištis į valstybės reikalus. Tai didelė klaida. Bažnyčia – tai visų pirma žmonės, dvasininkai ir pasauliečiai, lygiai su visais nešantys atsakomybę už valstybės likimą. Valstybė atrodo kaip niekada pasidalinusi, o jos viduje vyksta tikri ideologiniai karai.
Ši diskusija – tai kvietimas visiems kelti klausimą, kokia yra mūsų kaip piliečių tikroji vieta valstybės gyvenime? Ko ir kaip galima siekti, o visų pirma, kodėl apskritai prasminga mums kištis į politiką? Kokie klausimai privalo būti svarbūs kiekvienam Lietuvos gyventojui? Gal požiūrio į šeimą ir valstybę kaita jau yra natūralus ir nesustabdomas procesas? Kviečiame kartu ieškoti atsakymų į šiuos ir kitus klausimus.