Vida URBONIENĖ

Sekminių atlaidams vadovavo kunigas Vidmantas Kapučinskas

Septintą savaitę po Velykų švenčiamos Sekminės (Šventosios Dvasios atsiuntimo apaštalams diena). Skaistgirio Šv. Jurgio parapija viena iš daugelio, kur kasmet vyksta trečia pagal svarbumą katalikų šventė. Jau sunku berasti parapijietį menantį senuosius Sekminių papročius, apeigas susijusias su laukais. Bėgant dešimtmečiams tradicinių žemdirbių neliko, keičiasi ir Sekminių tradicijos. Dainas, žaidimus pasakojimus  stengiasi atgaivinti folkloro kolektyvai.
Ši Sekminių šventė ,,Daina dieną trumpina, daina darbą lengvina“ skirta ,,Atgajos“ draugijos 130 – osioms metinėms ir šviesuoliui tautosakos rinkėjui Matui Slančiauskui atminti. Dvi dienas vykusioje Sekminių šventėje buvo girdėti pasakojimai, papokštavimai, dainos surinkti ir užrašyti tautosakininko M. Slančiausko išlikę iki šių dienų. Šeštadienį  tradiciškai futbolininkai rinkosi žaisti Sekminių futbolą. Dvidešimt antros Sekminės, kai futbolininkai varžosi dėl taurės ,,futbolo entuziastui Juozui Kaikariui atminti“.
Parapijiečiai puošia bažnyčią.

Sekminių futbolą žaidė Pakruojo, Skaistgirio veteranų ir jungtinė Joniškio Skaistgirio jaunimo futbolininkų komandos.  Taurė liko skaistgiriečių rankose. Vakare skaistgiriečiai ir miestelio svečiai rinkosi į Skaistgirio kultūros namus kur buvo atidaryta tautodailininkės Virginijos Kutkienės paroda, skambiomis dainomis ir pasakojimais Sekminių atlaidų šventę pradėjo Skaistgirio skyriaus mėgėjų teatro aktoriai ir folkloro kolektyvas. Sveikinimo žodį tarė Joniškio savivaldybės meras Vitalijus Gailius.   Gasčiūnų kaimo bendruomenės teatras ,,Kitaip“ parodė E. Untulio komediją ,,Nosis su apgamu‘ režisuotą Virgilijos Stasevičiūtės.  Sekmadienio rytą  prie Kaštonų gatvės skverelio atlaidų saldainius, suvenyrus dėliojosi  mugės dalyviai. Skurdi šiemet Sekminių mugė, nei pinto krepšelio, nei sagės, nei pyrago… Keičiasi ir atlaidų mugės. Vidudienį  bažnytiniai varpai ėmė kviesti į  parapijoje vystančius Sekminių  atlaidus.
Sekminių eisena aplink bažnyčią

Atlaidus vedė Pašvitinio parapijos klebonas kunigas Vidmantas Kapučinskas. Homilijos metu  kunigas Vidmantas susirinkusiems priminė kas tai yra Šv. Dvasia ir kokios jos septynios dovanos, kurias verta ne tik žinoti, bet ir naudotis. Gyvais pavyzdžiais kiekvieną dovaną svečias vaizdingai apibūdino. Po Šv. Mišių Kaštonų skverelyje laukė Joniškio m. Slančiausko progimnazijos šokių studijos ,,Kibirkštėlė“ šokėjai ir jų vadovė Sandra Paulavičienė, bei šventės šeimininkai Joniškio kultūros centro Skaistgirio skyriaus mėgėjų teatro vaidintojai, jaunimo grupė ir jų vadovė, šventės režisierė Vida Norkuvienė, folkloro ansamblis vadovaujamas Birutės Dauginytės.  Koncerto metu prisimintos senolių dainos, pasakojimai užrašyti tautosakininko M. Slančiausko išlikę iki šių dienų. Tautosakininko surinkta ir užrašyta išmintis yra Skaistgirio  parapijos senosios kartos gyventojų išmintis.  Šventosios dvasios nužengimo į žemę
Jaunosios parapijietės netrukus barstys gėles

dienos atlaidus ir keturioliktą Sekminių šventę ,,Daina dieną trumpina, daina darbą lengvina“ vainikavo svečių iš Kėdainių ,,Daumontų muzikantai‘ (vadovas Kęstutis Švilpauskas) nuotaikingas koncertas ir Verutės Borisienės virta  gardi piemenėlių košė.