Spalio 25 d., Europos namuose Vilniuje vyks Europos Šv. Jokūbo kelio federacijos asamblėjos posėdis. Jame dalyvaus aštuonių Europos valstybių atstovai: Belgijos, Ispanijos, Italijos, Lenkijos, Lietuvos, Portugalijos, Prancūzijos ir Vokietijos.

Susitikimo tikslas – aptarti Šv. Jokūbo kelio (Camino de Santiago) plėtrą,  tarpvalstybinio bendradarbiavimo, finansavimo iš ES fondų galimybes, bendrus projektus. Lietuvai atstovaus abiejų Lietuvoje veikiančių asociacijų – Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijos ir Lietuvos Šv. Jokūbo kelio draugų asociacijos – vadovai. Šių metų birželį Lietuvos Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacija tapo visaverte Europos federacijos nare.

Europos Šv. Jokūbo kelio federacijos posėdis rengiamas Vilniuje trečiadienį prasidėsiančio Europos Tarybos (Council of Europe) Europos Kultūros kelių metinio forumo proga. Europos Tarybos Kultūros kelių programa pradėta kurti 1987 m., siekiant pilniau atskleisti Europos kultūrinį identitetą, skatinti piligrimystę ir kultūrinį turizmą. Europos Taryba Šv. Jokūbo kelią (Camino de Santiago) yra pripažinusi pirmuoju Europos kultūros keliu. Šiuo metu Europos Tarybos pripažintų kultūros kelių Europoje yra trisdešimt trys.

Europos Šv. Jokūbo kelio federacijos asamblėjoje dalyvaus Europos Parlamento narė Laima Andrikienė, kuri yra EP parlamentarų grupės “Europos turizmo plėtra, kultūros paveldas, Šv. Jokūbo kelias ir kiti Europos kultūriniai maršrutai“ narė, Šv. Jokūbo kelio draugų asociacijos Lietuvoje steigėja ir narė.

Dr. Laima Andrikienė pažymėjo, kad „šis forumas yra puiki proga pristatyti mūsų kolegoms iš kitų Europos valstybių Šv. Jokūbo piligrimų kelio atšakas Lietuvoje, aptarti mūsų tarpusavio bendradarbiavimo, piligrimystės skatinimo, piligrimų kelių infrastruktūros vystymo, pasinaudojant ES parama, galimybes.“

Ketvirtadienį, spalio 27 d., dr. Laima Andrikienė Europos Tarybos forume skaitys pranešimą apie Šv. Jokūbo piligrimų kelio svarbą šių dienų Europoje, Šv. Jokūbo kelio atšakas Lietuvoje, aptars bendradarbiavimo su kitomis valstybėmis galimybes.

Daugiau informacijos:

Gediminas Jakubauskas

Europos Parlamento narės dr. Laimos Andrikienės Vilniaus biuro vadovas

Tel.: +370 5 26 9 0060

Dalis Šv. Jokūbo kelio eina ir per Šiaulių vyskupiją. Apie tai skaitykite: https://siauliuvyskupija.lt