28235291_2031789460415219_8094861964860109625_oŠiaulių vyskupijos jaunimo centras kartu su Joniškio dekanato komanda vasario 22 d. kvietė jaunimą dalyvauti Joniškio dekanato jaunimo dienoje, kurios šūkis šiais metais – „Taisykite Viešpačiui kelią, ištiesinkite jam takus“ (Lk 3, 4).

Renginį pradėjo Šiaulių vyskupijos jaunimo centro vadovas kun. Arūnas Jankauskis, pristatydamas jaunimo dienos idėją bei pakviesdamas sveikinimo žodį tarti Joniškio rajono merą Gediminą Čepulį bei Joniškio dekaną Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios kleboną Eduardą Semašką.

eisenaPo jaunimo dienos programos pristatymo dalyviai rikiavosi į eiseną ir pajudėjo Joniškio Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios link drauge švęsti Šv. Mišių, kurių metu homiliją sakė Kelmės dekanas liturg. lic. Mindaugas Grigalius.

Po Šv. Mišių prasidėjo teminiai jaunimo dienos užsiėmimai. Jaunuoliai galėjo rinktis dalyvauti dviejuose teminiuose užsiėmimuose iš pasiūlytų septynių:

• „Tapk bičiuliu“ – Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos dienos užimtumo centre;
  • Jnd5„Įkvėpti ir padrąsinti“ – Joniškio Švč. M. Marijos parapijos senelių globos namuose „Santara“;
  • „Istorija – gyvenimo mokytoja“ – Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus pažintinė programa;
  • „Kada santykiai nėra laimingi: kaip atpažinti?“ – užsiėmimą Joniškio Raudonojoje sinagogoje vedė Šiaulių vyskupijos jaunimo centro veiklos koordinatorė Laura Pasavodskytė;
  • Tema „Geocaching, piligrimystė, kelionės“ Joniškio verslo ir turizmo centre kalbėjo Žagarės parapijos klebonas Marius Dyglys;
  • Temą „Būk patriotas. Susipažink – Lietuvos Šaulių sąjunga“ pristatė Joniškio jaunieji šauliai;
  • koncertasMylėk atsakingai“ – Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos Atvirame jaunimo centre užsiėmimą vedė Šiaulių vyskupijos šeimos centro darbuotojas Gediminas Krūmas.

Jaunuolius atlydėjusius  vadovus bei kitus suaugusius jaunimo dienos dalyvius Šiaulių vyskupijos evangelizacijos centro vadovas Rimantas Pumputis kvietė į filmo „Netikėtas susitikimas“ peržiūrą.

Papietavę jaunuoliai dalyvavo antrajame pasirinktame teminiame užsiėmime, o po jo visi rinkosi bendrai kūrybinei – edukacinei veiklai,grupe Chebra kurią vedė Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus komanda.

Joniškio dekanato jaunimo diena baigėsi grupės „Chebra“ koncertu. Džiaugsmingai nusiteikę jaunuoliai iškeliavo namo, vildamiesi dar ne kartą sudalyvauti tokiame gausiame jaunimo susibūrime – Joniškio dekanato jaunimo dienoje dalyvavo net 150 jaunuolių.

Renginio metu jaunuoliai galėjo susipažinti su Pal. Arkivyskupo Teofiliaus Matulionio gyvenimu, Lietuvos jaunimo dienų istorija, buvo pristatyta ateitininkų veikla ir kviečiama jungtis prie ateitininkų veiklos Šiaulių vyskupijoje bei dalyvauti ateitininkų renginiuose Lietuvos mastu.

LKRS-logoNuoširdžiai dėkojame renginio remėjams: Lietuvos Katalikų Religinei Šalpai bei Angelų svetainei.

Taip pat dėkojame renginio partneriams: Joniškio rajono savivaldybei, Joniškio istorijos ir kultūros muziejui, Joniškio kultūros centrui, Joniškio turizmo ir verslo centrui, Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos Atviram jaunimo centrui, Joniškio „Saulės“ pagrindinei mokyklai, senelių globos namams „Santara“, Šaulių sąjungos Joniškio kuopai.

Renginio organizatoriai: Šiaulių vyskupijos jaunimo centras ir Joniškio dekanatas.

—-

Laura Pasavodskytė, Šiaulių vyskupijos jaunimo centro veiklos koordinatorė

Nuotraukos: Šiaulių vyskupijos jaunimo centras, Rimantas Pumputis, Joniškio istorijos ir kultūros muziejus