Vida URBONIENĖ

Tautodailininkė Virginija Kutkienė jubiliejinės parodos atidarymo metu

Sekminių išvakarėse Skaistgiryje pristatyta tautodailininkės Virginijos Kutkienės  jubiliejinė paroda. Dešimtoji autorės paroda skirta skaistgiriečiams ir miestelio svečiams padalinta į dvi dalis. Jubiliejinę autorės parodą ,,Gėlių aistra“  pristatė Joniškio rajono savivaldybės J. Avyžiaus VB Skaistgirio teritorinio padalinio vedėja Lijana Degimienė į susirinkusius kreipdamasi eilėmis.  Tapytojos draugystė su Skaistgiryje dirbančiomis bibliotekininkėmis  užsimezgė 2002 metais. Tuomet buvo pristatyta pirmoji tautodailininkės natiurmortų paroda, kurioje vyravo gėlės.  Nuo to laiko, surinkusi naujausių darbų kolekciją tautodailininkė pirmiausia juos pristato Skaistgiryje, o paskui parodos iškeliauja… Pasak tapybos darbų autorės, kviečia ir važiuoju. Kur ir kiek kartų jau surengta parodų sunkoka suskaičiuoti.  Šioje parodoje rinktiniai darbai kurti nuo 2015 metų.  Juose pirmieji pavasario pranašai vyturiai plazdena sparneliais, žibuoklės, natiurmortuose – neužmirštuolių puokštelė ant palangės, o už lango žydintis sodas, ant darbo stalo užversta knyga ir žydintys kardeliai, tai jau  darbinės veiklos  prisiminimai, levandų šluotelė, tulpės, alyvos, su vėju besigalynėjantys kmynai, rudens pranašai jurginai…
Parodos atidaryme dalyvavusi Joniškio kultūros centro Skaistgirio skyriaus folkloro ansamblio vadovė Birutė Dauginytė su savo folkloro kolektyvu skyrusi autorei ne vieną dainą sakė, kad Virginija labai kukli. Ji niekad neatskleidžia ką jaučia tapydama.
Parimęs Tėvas Stanislovas prisimena

Dievas duoda žmogui talentą, o norint save išreikšti ir atiduoti reikia daug ir kantriai dirbti. Toks pavyzdys yra mūsų Virginija. Nedrąsiai pradėjusi, mažais žingsneliais atsiskleidė visu grožiu. Kiek temų, kiek spalvų, gyvybės jos tapybos darbuose. Dėkodami jai turime nepamiršti ir vyro Vidmanto, kuris pirmasis darbų kritikas ir didžiausias pagalbininkas rengiant parodas.
 Virginija Kutkienė atvirumo valandėlę sakė, kad tapybai skirianti rytmečius. Rytą visos gėlės tarsi sveikinasi, jos pačios gyvybingiausios. Pamatai gėlę, rodos ji jau ir prašosi į drobę. Jei per tris dienas nepavyksta susidraugauti, drobę ir gėles palieku ramybei, po kurio laiko arba gimsta paveikslas arba vietą užleidžia kitam. Dažnai į drobę perkeliu prisiminimus, regėtus vaizdus, detales. O spalvų gama – palei nuotaiką. Kurdama viliuosi, kad darbas atneš malonumo ne tik man, bet ir kitiems. Tapyba susidomėjau prieš tris dešimtmečius. Ką bepieščiau turi būti dalelė gamtos, – atviravo tautodailininkė.
 Jubiliejinės parodos proga tautodailininkei įteikta Joniškio savivaldybės J. Avyžiaus VB direktorės padėka, sveikinimo žodį tarė bibliotekininkės, seniūnė Virginija Kaikarienė, draugai, bičiuliai.
Šv. Pranciškus

Antroji jubiliejinės parodos dalis ,,Šventieji atlaiduos“ pristatoma Skaistgirio Šv. Jurgio bažnyčioje.  Čia parapijiečius ir svečius pasitinka iš tautodailininkės Virginijos paveikslų žvelgiantys Šv. Pranciškus, Šv. Kazimieras, Dievo Motina Marija, tolumoje rymantis Tėvas Stanislovas, galiūnas ąžuolas ir iš jo gimstantys kryžiai, Rūpintojėlis… Sakralinė tema  tautodailininkei Virginijai Kutkienei tokia pat miela kaip ir gėlės. Dvi temos tarpusavyje derančios ir kartu papildančios viena kitą džiugina ne tik Skaistgirio krašto gyventojus, bet ir visos Lietuvos. Parapijos klebonas kunigas Andrius Trakšelis dėkingas vietos tautodailininkei Virginijai Kutkienei už  parodas.
 Paroda džiugins visą birželio mėnesį.
Dainomis sutikta dešimtoji  tautodailininkės Virginijos paroda

Dainomis sutikta dešimtoji tautodailininkės Virginijos paroda

Autorės nuotraukos.