Plakatas Jezuitai_ Joniškis_WEB

2019 m. sukanka 450 metų, kai Lietuvoje įsikūrė Jėzaus draugija – jėzuitai. Jų nuopelnai Lietuvos istorijai ypatingi: pirmieji ėmė duoti dvasines pratybas ir vykdyti misijas atokiuose kaimuose, pirmieji sukūrė vidurinio ir aukštojo mokslo įstaigų, muzikos mokymo institucijų ir vaistinių tinklus, pirmieji pradėjo statyti dramos ir baleto spektaklius, pirmieji pastatė lotyniško kryžiaus plano kupolines bazilikas ir klasicizmo architektūros kūrinius, pirmieji iš Lietuvos nukeliavo į Indiją, Kiniją, Iraną ir Armėniją, įsteigė pirmąją observatoriją, įvedė pirmąjį akademinį matematikos kursą, parengė ir išleido pirmąją Lietuvos istoriją, pirmąjį lietuvių kalbos žodyną, pirmąjį muzikos vadovėlį, pirmuosius kalendorius ir laikraščius ir t.t.
Iš žymiausių XVI a. Lietuvos jėzuitų net 4 buvo susiję su Šiaulių kraštu. Albertas Vijūkas-Kojelavičius – pirmosios Lietuvos istorijos autorius, Žygimantas Liauksminas – Vilniaus universiteto rektorius, Kražių, Polocko kolegijų kūrėjas, muzikologijos veikalų autorius, pirmojo muzikos vadovėlio lietuvių kalba autorius, Konstantinas Sirvydas – veikalo „Trijų kalbų žodynas“ autorius ir Poetas Motiejus Kazimieras Sarbievijus.
Joniškio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, Žolinių atlaidų  metu  vyks koncertas, skirtas Jėzuitų misijos Lietuvoje 450-osioms metinėms paminėti, jame dalyvauja:
Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Asta Krikščiūnaitė (sopranas),
Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas Juozas Janužas (tenoras),
Pijus Kondrotas (baritonas),
aktorė Nomeda Bėčiūtė,
Šiaulių pučiamųjų orkestras (meno vadovas ir dirigentas Sigitas Vaičiulionis, dirigentas Gediminas Brūzga).
Daugiau informacijos: www.saule.lt
Organizatoriai: Šiaulių koncertinė įstaiga „Saulė“ ir FB Šiaulių pučiamųjų orkestras.
Partneriai: Šiaulių vyskupijos kurija, Religinės muzikos centras.
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba.