Caritas

ŠIAULIŲ VYSKUPIJOS „CARITAS“

_NEB3839Tilžės g. 186, 76204 Šiauliai
Tel. +370 657 86463
el. paštas: siauliuvc@gmail.com

Pirmininkas – vysk. Eugenijus Bartulis
Direktorius – kun. teol. lic. Tomas Janavičius
Direktoriaus pavaduotoja – Zita Baranauskienė
Administratorė – Dalia Garnienė

Projektas „Integrali pagalba į namus“ soc. darbuotoja Vilma Kasparavičienė, tel. +370 657 45359

Šiaulių vyskupijos „Caritas“ drabužių nerenka (neturi patalpų).

ŠIAULIŲ DEKANATO „CARITAS“
Tel. +370 657 86463
Vedėja – Nomeda Naujokienė

JONIŠKIO DEKANATO „CARITAS“
Upytės g. 1, 84139 Joniškis,
Tel. (426) 51 075, mob. tel. (652) 08512
Vedėja – Vitalija Petrauskienė

KELMĖS DEKANATO „CARITAS“
S. Nėries g. 14, 86136 Kelmė,
Tel. (427) 52 934, mob. tel. (618) 29957
Vedėja – Aldona Truskienė

PAKRUOJO DEKANATO „CARITAS“
Vytauto Didžiojo g. 69, 83158 Pakruojis
Mob. tel. (674) 07182
Vadovė – Edita Šulskienė

RADVILIŠKIO DEKANATO „CARITAS“
Maironio 10b, 82133 Radviliškis
Tel. (422) 53139, mob. tel. (616) 56503
Vadovė – Joana Daunorienė

 

————————————————————

Caritas                          Projekto pradžia ir pabaiga: 2016 m. gegužės 2 d. – 2019 m. gruodžio 31 d.
                          Projekto Šiaulių vyskupijos Carito koordinatorė: Zita Baranauskienė, Mob. +370 657 45358

—————————————————————————————–

Regioninė Caritas konferencija Lurde

Caritas Lurde 2016Gegužės pabaigoje Prancūzijos Lurdo miestelyje vyko Caritas Europa regioninė konferencija, kurioje Lietuvą atstovavo septyni žmonės iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių bei Panevėžio vyskupijų. Konferencija vyko Cité Saint Pierre à Lourdes (šv. Petro miestelyje Lurde). Tai puiki vieta, kur gamtos grožis bei ramybė suteikia žmonėms dvasinį atgaivos šaltinį. Lurdas yra žinomas pasaulyje kaip piligrimų traukos vieta, kur mergaitė Bernadeta 18 kartų išvydo šv. Mergelės Marijos apsireiškimus. Oloje, kur pasirodė šv. Mergelė Marija yra ištryškęs gydomųjų galių turintis vandens šaltinis, traukiantis gausybę viso pasaulio piligrimų.

Lietuvos atstovai dalyvavo įvairiose skirtingose darbo grupėse. Man teko dirbti darbo grupėje dėl atstumtųjų visuomenės, kurioje viena iš pagrindinių temų buvo gatvės vaikai, užsiimantys išmaldos prašymu ir prostitucija (atvejai iš Armėnijos, Gruzijos), vaikai su specialiaisiais poreikiais (atvejai iš Ukrainos). Grupėje buvo kalbėta apie būtinybę kurti vaiko paramai reikalingus dienos centrus. Aš buvau sujaudinta matydama, kad yra šalių, kur gyvenimo sąlygos nėra tokios geros kaip pas mus, o skurdas ir smurtas […]

——————————————————————————–

davBaigėsi ilga ir šilta 2018-jų vasara. Rugsėjis, nors ir tebešildantis visus malonia vasaros šiluma, sukvietė moksleivius ir mokytojus į mokyklas. Jau tradicija tapo Šiaulių vyskupijos Caritas organizacijai mokslo metų pradžią ir pabaigą paminėti su Šiaulių miesto specialiosios mokyklos „Ringuva“ auklėtiniais. Daug metų gegužės mėnesiais kartu palydime besibaigiančius mokslo metus, o rudens pradžioje susitinkame kartu pasidžiaugti naujų mokslo metų pradžia.

2018 metų spalio 9 d. Šiaulių vyskupijos Caritas savanoriai susitiko su Šiaulių miesto specialiosios mokyklos „Ringuva“ auklėtiniais. Susitikimo pradžioje mokiniai apsilankė Šiaulių pastoracinio centro koplyčioje, kur Šiaulių vyskupijos Caritas direktorius, kun. Tomas Janavičius, mokinius supažindino su pagrindiniais koplyčios atributais, organizavo bendrą maldą bei giesmę. Vėl sugrįžę į salę, tęsėme pokalbius apie praėjusią vasarą, atostogas. Moksleiviai, vadovaujami mokytojos Kristinos Gecevičienės, parodė savo paruoštą programą, pamokantį teatralizuotą pasirodymą. Kartu pasidžiaugėme prisijungusiais naujais mokiniais, kurie susitikime dalyvavo pirmą kartą.  Visi moksleiviai su dideliu džiaugsmu ir nuoširdumu atliko užduotis, piešė girdėtą pasakojimą ir  aptarė pamokančią istoriją.

 Laikas prabėgo labai greitai, atrodo, šiltas susitikimas truko tik akimirką. Vaikai pasivaišino užkandžiais, buvo apdovanoti Šiaulių vyskupijos Caritas savanorių paruoštomis dovanėlėmis. Buvo gera bendrauti ir puikiai praleisti laiką.

Nors ruduo vis labiau spalvina medžių lapus, vaikų šypsenos ir džiaugsmas sušildo širdis. Išsiskyrėme pasižadėję vėl pasimatyti mokslo metams besibaigiant.