IMG_20180121_124851Sausio 21 d. Šiaulių miesto Laisvųjų krikščionių bažnyčioje vyko ekumeninės pamaldos „Tavo dešinė, Viešpatie, galinga“ (Iš 15,6).
Pamaldas pradėjo bei vedė Laisvųjų Krikščionių bažnyčios pastorius Valdas Vaitkevičius.
Pamaldose dalyvavo Šiaulių Šv. Jurgio bažnyčios vikaras kun. Vidas Bernardas Sajeta, stačiatikių cerkvės kun. Olegas Štelmanas, evangelikų liuteronų pastorius Romas Pukys, Šiaulių bažnyčios „Tiesos žodis“ pastorė Anželika Krištaponienė, metodistų bažnyčios atstovai.
Susitikimas baigtas vaišėmis.

_MG_1391

20180121_113302

_MG_1350

Daugiau nuotraukų…

———————————————-

Šiemet už vienybę besimeldžiantys krikščionys apmąstė iš Egipto vergijos išvaduotos Izraelio tautos džiaugsmą, apie kurį kalbama šiemetiniams apmąstymams pasiūlytame bibliniame tekste – Išėjimo knygos penkioliktojo skyriaus ištraukoje (15,1-21). Pristatydami temą ir tekstus šių metų maldos už krikščionių vienybę savaitei, jų autoriai – Karibų regiono krikščionys – Izraelio išvadavimą iš vergijos susiejo su savo šalių ir bendruomenių istorija. Galingą Dievo ranką, išvedusią izraelitus iš Egipto vergijos, jie mato ir istoriniuose procesuose, vykusiuose per pastaruosius porą šimtmečių Karibų regione. O taip pat, panašiai kaip iš Egipto išvaduotas Izraelis su dėkingumu ir viltimi žiūrėjo į savo tolimesnę kelionę į Pažadėtąją žemę, taip ir Karibų šalių krikščionių bendruomenės laisvės malonę suvokia kaip galimybę ir pareigą ištikimai eiti pirmyn tais keliais, kuriais Viešpats veda.

Daugiau apie Maldų už krikščionių vienybę savaitę: http://lt.radiovaticana.va