1Antrąjį rugsėjo savaitgalį Šiaulių miestas šventė gimtadienį. Nevažiuojamojoje Vilniaus gatvės dalyje, vadinamoje „bulvaru“, šurmuliavo mugė, akį traukė įvairūs rankdarbiai, seilę varvino konditerijos ir kulinarijos gaminiai, kojos pačios kilnojosi nuo šventiškos muzikos.
Pačiame šio šurmulio viduryje, mėlynai dryžuota, su plevėsuojančia Vatikano vėliava, praeinančiųjų smalsumą žadino informacinė palapinė. Šiaulių vyskupijos katalikų evangelizacijos centro administracijos vadovas Rimantas Pumputis kvietė į susitikimą su Popiežiumi Pranciškumi. Buvo dalinami lankstinukai ir skrajutės, pardavinėjamos religinio turinio knygos, kalbamasi apie tikėjimo tiesas ir Šventojo Tėvo atvykimo į Lietuvą reikšmę. Susidomėjusių netrūko: „po trijų dienų vos laikiausi ant kojų“, – džiugiai patirtimi dalijosi administracijos vadovas.

4

Palapinę aplankė ir šeima iš Argentinos, šiomis dienomis keliaujanti po Lietuvą. Pažadėjo melstis už popiežiaus Pranciškaus viešnagę ir prašė melstis už juos ir jų šalį.
Šeštadienį, rugsėjo 8 d., pasidomėti kaip sekasi atvyko Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, trumpam palikęs piligrimus, keliaujančius iš Kryžių kalno į Šiluvą. Tai buvo antroji žygio diena, tad ganytojas kartu su savimi atsivežė ir dalinosi ir piligriminio žygio dvasia bei energija. Tai ypač traukė pro šalį praeinančius žmones. Vieni priėjo prašyti palaiminimo, prie kitų, ypač šeimų, vaikų, priėjo pats vyskupas, laimindamas ir mažesnius, ir didesnius.

5

6

Loretos Pumputienės ir Inesės Ratnikaitės nuotraukos: