Saulėtą trečiadienio rytą gražus būrelis jaunuolių, lydimų Šiaulių vyskupijos Jaunimo centro vadovų, išvyko į Pasaulines Jaunimo dienas.
Liepos 20 d., puse aštuonių jaunuoliai ir juos išlydintys tėvai rinkosi į Šiaulių vyskupijos pastoracinio centro koplyčią, kur šv. Mišias aukojo Jaunimo centro vadovas kun. Arūnas Jankauskis. Sakydamas pamokslą, kun. Arūnas kvietė jaunus žmones per dvi kelionės savaites pamąstyti apie laukiantį gyvenimo kelią, būsimus pasirinkimus.

JPD 2016

Po šv. Mišių, pasiėmę kuprines, lagaminus, krepšius, miegmaišius, virš 20 jaunuolių atsisveikino su artimaisiais ir leidosi į kelią.

PJD 2016

Šiandien jaunųjų piligrimų laukia 4 valandų kelias iki Rajgrod parapijos Elk vyskupijoje (Lenkija), kur laukia turtinga programa.
Jaunuolius išlydėjo bei palaimino Šiaulių vyskupijos kurijos kancleris kun. Evaldas Alūza.
PJD 2016
Jaunuoliai apsigyvens svetingai sutikusių priimti lenkų šeimose. Susitikti su popiežiumi vyks į Krokuvą. Kelionė traukiniu truks apie 8 val.
Liepos 26 d. 13 val. išvyks dar viena – dvidešimt trijų žmonių grupė, kuri, aplankydama žymesnes vietas, vyks tiesiai į Krokuvą.
Palydėkime malda jaunuosius piligrimus ir jų vadovus.

_______________________

Šiaulių vyskupijos Jaunimo centras kvietė vyskupijos jaunimą kartu važiuoti į Pasaulio  Jaunimo dienas. Prisijungė dalyvių grupės iš Užvenčio, Kelmės, Baisogalos, Kuršėnų ir Šiaulių. Pasibaigus registracijai, penkiasdešimt jaunuolių su nekantrumu laukia nepakartojamo vasaros įvykio.

Pasaulio jaunimo dienų istorija siekia 1985 metus, kai daugiau nei 250 000 jaunuolių atsiliepė į Popiežiaus kvietimą ir atvyko į Romą Verbų sekmadienį. Prieš pat renginį, Jonas Paulius II paskelbė laišką jaunimui, kurio pagrindinė tema buvo atsakomybė už ateitį, gimstančią su kiekviena karta.

Pasaulio jaunimo dienos pasižymi religinių, sportinių, muzikos, teatro, šokių, filmų, parodų ir kitų renginių gausa. Jaunimo lauks Dievo, darbo, šeimos, gailestingumo akademijos.

2016 m. vyksiančių – 31-ųjų Pasaulio jaunimo dienų  Krokuvoje tema –  „Palaiminti gailestingieji, nes jie susilauks gailestingumo (Mt 5, 7).

Šv. Tėvas Pranciškus išrinko penktąjį iš aštuonių palaiminimų, kurį Jėzus sakė kalno pamoksle prie Galilėjos ežero krantų tam, kad pabrėžtų palaiminimų, kurie yra Jėzaus Kristaus Mokymo šerdis, svarbą. Savo pirmajame pamoksle Jėzus išskiria  aštuonias žmogaus savybes, vedančias link Dangaus karalystės. Reikia paminėti, kad penktojo palaiminimo turinys apibendrina du pirmuosius Popiežiaus Pranciškaus pontifikavimo metus, per kuriuos popiežius stengėsi pabrėžti Bažnyčios, kaip Dievo meilės ir gailestingumo žmonėms, būtinybę.

Šių metų Pasaulio jaunimo dienų vieta veda mus į gailestingumo lopšį – Krokuvos Lagiewniki rajoną, iš kurio Jėzaus apreiškimas sesei Faustinai spindi visam pasauliui. Krokuva yra plačiai žinomas Dievo gailestingumo centras  ir piligrimai, atvykę į Lenkiją, galės aplankyti šv. Faustinos bei šv. Jono Pauliaus II centrus.

Jonas Paulius II suvokė, jog šis laikas yra gailestingumo metas. Savo pontifikato pradžioje parašė encikliką Dives in misericordia. Šventaisiais 2000-aisiais metais šventąja paskelbė seserį Faustiną ir įsteigė Dievo Gailestingumo šventę antrą sekmadienį po Velykų.  2002-aisiais metais asmeniškai pašventino Krokuvoje Gailestingojo Jėzaus šventovę ir pasaulį patikėjo dieviškajam gailestingumui trokšdamas, kad ta žinia pasiektų visus žemės gyventojus ir širdis pripildytų vilties: „Šią Dievo malonės kibirkštį turime įpūsti ir šią gailestingumo ugnį perduoti pasauliui.  Dievo gailestingume pasaulis suras taiką, o žmogus – laimę!“

Šiaulių vyskupijos jaunimo centro informacija.