ImprimirSausio 26-27 d. Šiaulių vyskupijos pastoraciniame centre vyko Šiaulių  vyskupijos jaunimo centro organizuotas Pasaulio jaunimo dienų renginys, subūręs per 110 jaunuolių iš įvairių Šiaulių vyskupijos (ir ne tik) vietų.
Kadangi šiais metais Pasaulio jaunimo dienos vyko tolimojoje Panamoje ir tik nedidelė grupė dalyvių iš Lietuvos galėjo ten nuvykti, keturiose vietose Lietuvoje (arki)vyskupijų jaunimo centrai ta proga organizavo renginius ir kvietė jaunimą drauge paminėti Pasaulio jaunimo dienas, kurių tema šiais metais „Štai aš Viešpaties tarnaitė, tebūna man, kaip tu pasakei“ (Lk 1, 38).
IMG_5692Renginio Šiauliuose dalyviai susipažino su Pasaulio jaunimo dienų bei Lietuvos jaunimo dienų istorija, o vėliau žinias pasitikrinti galėjo protmūšyje, kuriame komandos bendromis jėgomis ieškojo atsakymų į klausimus apie pasaulines bei Lietuvos jaunimo dienas, Popiežių Pranciškų, Panamą. Jaunuoliai turėjo galimybę peržiūrėti Panamoje dalyvaujančiųjų įspūdžius nuotraukose bei video įrašuose, prisiminti Popiežiaus Pranciškaus vizitą Lietuvoje, pasiklausyti J. E. vyskupo Kęstučio Kėvalo katechezės įrašo iš Panamos bei vėliau grupelėse diskutuoti įvairiais besiklausant mokymo kilusiais klausimais, pašaukimo, tikėjimo patirties temomis. Jaunuoliai drauge meldėsi Gailestingumo vainikėlio maldą.
IMG_5700Dalyvaudamas įvairiose veiklose jaunimas laukė naktį vykusios tiesioginės transliacijos iš Panamos, kurios metu dalyviai klausėsi popiežiaus Pranciškaus kalbos bei jaunų žmonių liudijimų.
Šventasis Tėvas kalbėjo apie gyvenimą, kurį dovanoja Jėzus. „Viešpaties dovanojamas išgelbėjimas yra kvietimas dalyvauti meilės istorijoje, kuri susipina su mūsų istorijomis, kuri gimsta ir skleidžiasi  ten, kur esame, kokie esame ir su kuo esame“, – sakė Šventasis Tėvas ir pridūrė, kad tai Dievas žengia pirmąjį žingsnį ir laukia mūsų atsakymo, mūsų „taip“.
Renginys Šiauliuose baigėsi sekmadienio Šv. Mišiomis Šiaulių Šv. apaštalų IMG_5752Petro ir Pauliaus katedroje.
Pasaulio jaunimo dienų renginyje Šiauliuose dalyvavo moksleiviai iš Šeduvos gimnazijos, Šiaulėnų Marcelino Šikšnio, Radviliškio Lizdeikos gimnazijų, Pakalniškių, Alksniupių pagrindinių mokyklų, Baisogalos, Pakruojo parapijų, Šiaulių Medelyno ir Gegužių progimnazijų, Šiaulių Saulėtekio, Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės, Skaistgirio bei Žagarės gimnazijų.
Dėkojame šių grupių vadovams už paskirtą laiką bei sudarytas galimybės jaunimui atvykti ir dalyvauti renginyje.
svjc logotipasKitos Pasaulio jaunimo dienos 2022-aisiais metais vyks Lisabonoje (Portugalija), bet iki tol Lietuvos jaunimo laukia dar vienas didelis renginys – Lietuvos jaunimo dienos, vyksiančios 2020-ųjų metų birželio 26-28 d. Šiauliuose.
 Daugiau informacijos apie įvairius renginius jaunimui Šiaulių vyskupijos jaunimo centro Facebook paskyroje – ŠVJC.
 Laura Pasavodskytė
Šiaulių vyskupijos jaunimo centro veiklos koordinatorė

IMG_5742IMG_5824

IMG_5852

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_5801