Popiežius Pranciškus šiuos metus paskelbė pašvęstojo gyvenimo metais.
Mintimis apie pašvęstąjį gyvenimą dalijasi karmelitas t. Marius Placek ( O carm):

100_7890 - Kopija

Pašvęstasis gyvenimas reiškia gyvenimą, kuris įžadais yra paskirtas Dievui.

Galime sakyti, kad visi krikščionys, kurie yra pakrikštyti, buvo pašvęsti Dievui ir yra šaukiami gyventi tikėjimo gyvenimą Kristuje, Tėve ir Šventojoje Dvasioje. Krikštu mes priklausome Kristui.

Nepaisant to, Dievas kviečia žmones gyventi gyvenimą, paskirtą Kristui evangeliniais paklusnumo, neturto ir skaistumo įžadais. Susituokę žmonės išgyvena abipusį paklusnumą vienas kitam, bendro turto valdymą ir skaistumo vienas kitam įsipareigojimus. Tie, kurie yra pakviesti pašvęstajam gyvenimui, gyvena paklusnume grupės išsirinktam vadovui, neturte neturėdami asmeninės nuosavybės ir skaistume, kuris reiškiasi pasišventimo celibatui forma.

Pašvęstasis gyvenimas visų pirma yra Dievo dovana Bažnyčiai, pasauliui ir asmeniui, kuris yra kviečiamas būti vienuoliu ar vienuole.

Dievas tebekviečia jaunus žmones sekti Juo ir gyventi pagal evangelinius įžadus. Kodėl Dievas mane pakvietė tokiam gyvenimui? Pašaukimas yra paslaptis. Dažnai Dievas pasirenka silpnus žmones parodyti, kad ne žmogaus jėgos, o tik Dievo galia daro šį gyvenimo būdą įmanomą.

Esu dėkingas už šią dovaną ar pašaukimą gyventi labiau Dievui, Jo Bažnyčiai ir Jo žmonėms. Metai iš metų aš tikiu kad savo pašaukimą suprantu vis geriau.

Ne visada ir ne iš pradžių buvau dėkingas už tokį gyvenimo būdą. Iš pradžių mano įžadų gyvenimas man atrodė kaip našta, dabar aš jame įžvelgiu nuostabią dovaną; ir bendruomenės gyvenimą aš matau dvipusį: kaip iššūkį ir kaip dovaną. Tai reiškia, kad aš nesu vienas ir kad turiu šeimą. Aš neabejoju, kad tai mano pašaukimas.

______________________________________________________________

PAŠVĘSTOJO GYVENIMO METAI su Skaisčiausios M. Marijos širdies dukterų kongregacija

PAŠVĘSTOJO GYVENIMO METAI su pranciškonais