zvakele2

PIRMĄJĮ ADVENTO SEKMADIENĮ ŠIAULIŲ VYSKUPIJOJE PRASIDĖJO AKCIJA

GERUMAS MUS VIENIJA“.

Advento laikotarpiu vyksta gerąja tradicija tapusi Lietuvos „Caritas“ ir vyskupijų „Caritas“ centrų organizuojama vargstančiųjų paramos akcija „Gerumas mus vienija“, kurios metu žmonės kviečiami susivienyti bendram tikslui ir padėti tiems, kam labiausiai reikalinga pagalba. Akcijos metu bus renkamos lėšos paremti sunkiausioje padėtyje esančias, socialinę atskirtį patiriančias šeimas, smurto aukas, savimi savarankiškai nesugebančius pasirūpinti pagyvenusius, vienišus, ligotus asmenis.

gerumas mus vienija plakatasKviečiame kiekvieną dalyvauti akcijoje ir padėti stokojantiesiems. Pagalvokime apie tuos žmones, kurie šventes pasitiks kęsdami materialinius ir dvasinius nepriteklius. „Kiekvienas savo širdyje turi gerumo, tereikia jį parodyti “, – dalyvauti akcijoje ragina Lietuvos „Caritas“ generalinė direktorė Janina Kukauskienė. „Advento laikotarpis yra tas laikas, kuris prikelia mus iš sąstingio, atgyvina, kviečia peržengti savo asmeniškumo ir uždarumo ribas. Tai impulsas teisingumo įgyvendinimui, žingsniui link kito kančios, vienatvės ir užmaršties. Dėkime pastangas ne tik dėl savęs, bet ir priešinkimės skurdo ir neteisingumo situacijomis, padėdami konkretiems vargo ištiktiems žmonėms“.

Šiais metais Lietuvos „Caritas“ tikisi akcijos metu už aukas išdalinti apie 110 tūkst. simbolinių „Caritas“ žvakelių visoje Lietuvoje. Už auką įsigyta „Caritas“ žvakelė yra aukos ir pagalbos vienas kitam simbolis. Be to, nuo seno deganti žvakės ugnis buvo tikėjimo, šeimos vienybės, bendrystės su kitais žmonėmis ženklas. Uždegę šią žvakelę ant šventinio stalo žmonės atneša šviesą ne tik į savo ar artimųjų namus, bet ir prisideda prie vargą ir atskirtį kenčiančių žmonių gerovės.

Kiekvienas galime prisidėti prie akcijos, įsigijęs specialią „Caritas“ žvakutę Šiaulių vyskupijos bažnyčiose bei teiraudamiesi savo parapijų klebonų. Taip pat „Caritas“ žvakelę rasite Pastoraciniame centre įsikūrusiame knygyne – svetainėje „Prie Katedros“. Prisidėti galima ir skambinant arba siunčiant tuščią sms žinutę trumpaisiais akcijos numeriais 1406 (auka 5 litai) ir 1407 (auka 10 litų).

Norintys padėti žmonės, įmonės ir organizacijos tai pat gali prisidėti prie akcijos norimą auką pervesdami į Šiaulių vyskupijos Caritas banko sąskaitą (SEB bankas,. LT63 7044 0600 0224 3738, įm. kodas 192072764) mokėjimo paskirties laukelyje įrašoma „Gerumas mus vienija“).

Šiaulių vyskupijos Caritas

zvakele