20170823_150803Šiaulių vyskupijos jaunimo centro darbuotojai rugpjūčio mėnesį dalyvavo tryliktojoje Europos pastoracijos ir konsultavimo tarybos (angl. ECPCC – European Council for Pastoral Care and Counselling) rengiamoje konferencijoje, vykusioje Suomijoje, Jarvenpaa mieste, į kurią susirinko per 100 pastoracinės srities darbuotojų iš įvairių Europos šalių.
Konferencijos tema – „Jaustis pajaustam, suprastam“ – iššūkiai pastoracijai ir konsultavimui.
Rytais konferencijos dalyviai kartu klausydavo paskaitų, po kurių, pasidalinę į mažas refleksijos grupeles, aptardavo išgirstą informaciją, pasidalindavo savo įžvalgomis, patirtimi skirtingose šalyse, kartu ieškodavo galimų sprendimų. IMG_6768Paskaitas skaitė psichiatras, prichoterapeutas, Liuveno katalikiškojo universiteto profesorius Dirk de Wachter, specialusis Suomijos ministro pirmininko atstovas migracijos krizėms, religinių ir tradicinių taikdarių tinklo vadovas Antti Pentikainen ir kiti lektoriai.
Antroje dienos dalyje vyko seminarai nedidelėse grupelėse. Dalyviai galėjo rinktis seminarus įvairiomis temomis: pastoracinis darbas multikultūriniame kontekste, darbas su šeimomis/poromis įvairių krizių akivaizdoje, netekčių išgyvenimas, savižudybės, mirties, gedulo kontekstas, afektai krikščioniškame konsultavime, profesinės etikos iššūkiai pastoraciniame darbe, gėdos, kaltės ir kitų jausmų atpažinimas ir įsisąmoninimas, gyvenimo prasmės klausimai ir kitos aktualios temos.
IMG_6793Rytais ir vakarais dalyviai rinkdavosi bendrystės ir maldos laikui koplyčioje. Visos konferencijos metu renginio vietoje buvo galima apžiūrėti suomių tapytojos Marijos Wolfram darbus. Vieną popietę dalyviai galėjo aplankyti Suomijos sostinę Helsinkį, pasirinkę vieną iš siūlomų ekskursijų, geriau pažinti miestą, jame esančias bažnyčias. Apsilankymo Helsinkyje diena sutapo su Suomijos nepriklausomybės šimtmečio šventimu, tad konferencijos dalyviai turėjo galimybę kartu su kolegomis iš Suomijos paminėti šią svarbią jiems datą.
ECPCC konferencijos vyksta kas ketverius metus. Tai puiki galimybė pastoracinės srities darbuotojams iš visos Europos kartu gilinti žinias, dalintis patirtimi, aptarti skirtumus ir panašumus IMG_6806įvairiose šalyse, kartu ieškoti sprendimų, mokytis vieniems iš kitų. Kitą konferenciją po ketverių metų planuojama rengti Vengrijoje.
Daugiau informacijos wp.ecpcc.info
Laura Pasavodskytė
Šiaulių vyskupijos jaunimo centras

IMG_6799

IMG_683320170825_091759

 

 

Nuotraukos iš wp.ecpcc.info.