Vida URBONIENĖ

Lapkritis – darganotas mėnuo. Anksti vakarais sutemsta, rytais vėlai švinta. Skaistgiriečiai tik prasidėjus respublikiniam projektui „Eismo saugumas bendruomenėse“ pateikė paraišką jame dalyvauti ir sėkmingai dalyvauja kasmet. Šiemet į susivienijimą susijungė Skaistgirio Šv. Jurgio parapija,VŠĮ Joniškio savivaldybės J. Avyžiaus bibliotekos Skaistgirio filialas, Reibinių kaimo bendruomenė ir Skaistgirio moterų draugija „Versmė“. Du mėnesius Skaistgirio bibliotekoje vyko edukaciniai užsiėmimai, kurių metu gaminti atšvaitai, projekto simbolis katinas, kalbėta apie eismo saugumą. Bibliotekininkė Jolanta jatulienė edukacinių užsiėmimų metu pakvietė bendradarbiauti kuriant projekto simbolį katiną dienos užimtumo centro vaikus ir jų vadovę Auksę Žakaitytę. Pabaigus kurti simbolį darbeliai buvo sudėlioti parodėlei, o vaikams sukūrusiems įspūdingiausią katiną dovanoti atšvaitai.
Projekto simbolis katinas sukurtas dienos užimtumo centro vaikų

Lijana Degimienė ruošia spaudinių parodą

Bibliotekininkė Lijana degimienė surengė bibliotekoje esančių spaudinių parodėlę eismo saugumo tema. parodėle ir joje esančiais spaudiniais ypač domėjosi mažieji bibliotekos lankytojai.
Vyresnieji bibliotekos skaitytojai susirinko į pirmos pagalbos mokymus, kuriuos vedė ambulatorijoje dirbančios slaugytojos Sigutė Šliažienė ir Edita Mituzienė. Pasak pamokėlių dalyvių, žinios apie pirmą pagalbą labai reikalingos, nes įvykus nelaimei dažniausiai jų pritrūksta.

IMG_5735

Šv. Martyno atlaidų metu ir minint Pasaulinę dieną kelyje žuvusiems atminti Skaistgirio Šv. Jurgio parapijos klebonas kunigas Andrius Trakšelis ir Skaistgiryje svečiavęsis Joniškio parapijos vikaras kunigas Aldas Vinslovas kvietė nelikti abejingiems tamsiu paros metu kelyje vieni kitiems. Saugumas pirmiausia priklauso nuo mūsų pačių. Kasmet keliuose įvyksta daug nelaimių, kad jų mažėtų reikia būti atidiems, nešioti eismo saugumui užtikrinti šviesą atspindinčias priemones. Pakelėse auga išlakūs ąžuoliukai, rymo kryžiai bylojantys praradimo skausmą ir primenantys nelaimes.

IMG_0259

IMG_5749Po Šv. Mišių Šv. Martyno dieną buvo dalijami atšvaitai, liemenės aktyviausiems jomarko dalyviams.  O minint Pasaulinę kelyje žuvusių dieną po Šv. Mišių parapijiečiai su žvakelėmis pasklido po parapijos kelius, vieškelius. Prisimindami kelyje įvykusias nelaimes, tose vietose uždegė žvakutes. Pasak pastoracinės tarybos narių, tur būt nerastume nei vieno kelio kur nebūtų įvykusios nelaimės. Vienur gal tik sugadintos transporto priemonės, atsipirkta sužalojimais, o kitur jau ir gyvybė užgęso. Paimkime kelio atkarpą nuo Skaistgirio iki Jurdaičių. Geras dešimt kilometrų ir paskaičiuokime kiek gyvybių šiame kelyje užgęso. Vis ties sankryžmis, ties staigiais posūkiais ar išvažiuojant iš šalutinio į pagrindinį kelią. kas kaltas? Pirmiausia neapdairumas, skubėjimas, greitis, saugumo stoka… Skaičiuojame, dešimt kilometrų, trylika užgęsusių gyvybių. Tiek mename. Žinoma jos įvykę per keliasdešimtis metų.
 IMG_0279Kiekvienos akcijos metu dalijamos šviesą atspindinčios priemonės, atkreipiamas dėmesys ar jau ankstesnių renginių metu gavę priemones žmonės jas naudoja. Visko būna, vieni pamišta, kiti atsakingai žiūri į saugumą gatvėje. Žiūrėk ne tik patys su liemene ar atšvaitu eina, bet ir kartu vedasi savo augintinį su šviesą atspindinčia apykakle. Visų keturių organizacijų dalyvaujančių projekte vadovai atviri, šiemet susijungėme keturios organizacijos, o apjungiame visą parapiją, seniūniją.
Vienu kartu stengiamės gautas priemones padalinti viename kaime, kitu metu kitame. Nelieka nuskriausti nei senjorai, nei vaikai. Mums svarbiausia žmonių saugumas ir mažėjantis skaičius nelaimių kelyje. rodos kalbi su žmogumi, dovanoji atšvaitą ar liemenę ir kitą kartą sutinkęs matai, kad pokalbis bevertis. Skaudu, bet begalinis tikėjimas ir meilė, bei pagarba žmogui nugali.

Autorės nuotraukos