dsc_1061Šiaulių vyskupijos jaunimo centras organizavo kelionę į Taizé Europos jaunimo susitikimą Rygoje 2016 12 28 – 2017 01 01. Naujametinius Europos jaunimo susitikimus Taizé bendruomenė kasmet organizuoja jau keturis dešimtmečius. Pirmasis toks susitikimas, surengtas Taizé bendruomenės įkūrėjo ir ilgamečio vadovo brolio Roger iniciatyva, įvyko 1978 m. gruodžio 28 – 1979 sausio 1 dienomis Paryžiuje.
Bendravimas su skirtingų šalių jaunuoliais, bendra malda labiausiai žavi tokiuose susitikimuose. Šiaulių vyskupijos piligrimai dėkoja Šv. Alberto parapijos žmonėms, kurie svetingai priėmė ir tokiu būdu leido prisiliesti prie Latvijos sostinės.
Taize 2016-2017Pasibaigęs dalinamas maistas vakarienei ar negauti bilietai į renginius, kurie domintų, padėjo išeiti iš patogios komforto zonos ir būti labiau atidesniems, atlaidesniems. Daugeliui teko miegoti ant grindų pasitiesus kilimėlį ir taip grįžus namo geriau įvertinti paprastas gyvenimo sąlygas.
Vakarinėse pamaldose prisiminti bendraamžiai, gyvenantys šalyse, kuriose vysta karai, o ypač jaunimas Sirijoje, Irake ir rytinėje Ukrainoje. Taip pat susitikimo metu vyko rinkliava, kurios tikslas – prisidėti prie humanitarinės akcijos minėtose šalyse. Pasak Taizé bendruomenės vadovo, tokie, kad ir nedideli gestai, o ypač malda, labai svarbūs ten, kur diplomatija ir politikų pastangos neduoda vaisių, kai ima atrodyti, kad esame bejėgiai blogio akivaizdoje.Taize 2016-2017
Gruodžio 31 d. Taize dalyviai sulaukė Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio, kuris 15 val. aukojo šv. Mišias Rygos Šv. Alberto bažnyčioje. Koncelebravo ir pamokslą sakė Lietuvos Jaunimo Pastoracinės Tarybos pirmininkas Vilniaus arkivyskupijos augziliaras Arūnas Poniškaitis.
Nors gyventa 28 km. nuo Rygos centro, Šiaulių grupės nariai laisvu laiku aplankė lėlių, bei medicinos, istorijos muziejus, taip geriau susipažino su Latvijos istorija, bei kultūra. Renginio kulminacija vyko 31 d. vakare pamaldomis už taiką ir parapijose vykusiame tautų vakare, kur kiekvienos šalies atstovai pristatė savo šokius, dainas.
Taize 2016-2017Kitas Naujų Metų Europos jaunimo susitikimas numatomas Bazelyje (Šveicarija). Šiaulių vyskupijos Jaunimo centras žada kviesti jaunimą vieną kartą į mėnesį vyksiančias Taize pamaldas.
ŠVJC info.