Gimnazijos bendruomenės eisena prie istorinių klevų augančių Budraičių kaime

Gimnazijos bendruomenės eisena prie istorinių klevų augančių Budraičių kaime

Urtė Viduolienė

Vasario šešioliktosios išvakarėse ilga kolona  nuo mažiausio iki vyriausio Skaistgirio gimnazijos bendruomenės nario miestelio gatvėmis mojuodami vėliavėlėmis, saulutėmis skubėjo link Budraičių kaime esančios Onos Narvydaitės sodybos. Šioje sodyboje ošiantys klevai ilgai stiebėsi, tvirtėjo praeiviui net neįtariant ką jie reiškia sodybos šeimininkui. Onos Narvydaitės tėtis su grupele Skaistgirio krašto jaunuolių 1918 metų vasario 16-osios rytą išskubėjo į mišką, iškirto iš įšalo pluoštelį liaunų klevukų ir parsinešė kiekvienas į savo sodybą pasodinti. Kas buvo tie jaunuoliai, šiandien jau nebėra ko paklausti, šią dešimtmečius saugotą paslaptį jie nusinešė kartu su savimi į amžino poilsio vietą.  Atkūrus Lietuvoje nepriklausomybę, vietos metraštininkei Vidai Urbonienei šią paslaptį atskleidė Ona Narvydaitė. Ji gerai mena savo tėtį susimąsčiusį žvelgiant į gražuolius klevus išaušus vasario 16 – sios rytui. Bėgo dešimtmečiai, klevai suaugo, rudenį lapija nuklodavo žemę, kad nors su vežimu vežk. Ona su mama tėtį ragindavo sumažinti klevus sodyboje, bet jis nieku gyvu nesutikdavo. Kiekvieną tarsi vaiko galvelę paglostydavo, akyse sublizgėdavo ašara ir papurtęs galvą ištardavo: „Ne tik ne šiuos klevus, jie man labai brangūs“. Artėjant gyvenimo saulėlydžiui ilgus dešimtmečius paslaptį saugojęs sodininkas ją atskleidė dukrai. Tik tuomet  ji suprato, ką reiškia tie klevai tėčiui ir niekad nebeprašė jų kirsti. Šiandien Ona Narvydaitė didžiuojasi išlakiais šimtamečiais klevais. Trečia vasario 16-oji, kai pakilusi iš šilto patalo apeina tėčio sodintus klevus ir laukia sodyboje svečių – Skaistgirio gimnazijos bendruomenės. Tuomet ji Skaistgirio vidurinės mokyklos pirmos laidos abiturientė, gamtoje veda istorijos pamoką, kurioje pasakoja tėvelio ir jo bendraminčių išgyvenimus 1918 metų vasario 16 – osios rytą, pasakoja tai ką pati išgirdo iš tėvelio lūpų. Pasak gimnazijos direktorės Editos Aukselienės, treti metai gimnazijos bendruomenė keliauja apglėbti šimtamečių klevų, paklausyti Onos Narvydaitės pasakojimų. Klevai – dalis Lietuvos, mūsų krašto, mūsų pačių istorijos. Pažinti savo kraštą mūsų kiekvieno pareiga.
Nominacijų vakaras

Nominacijų vakaras

Vakare Skaistgirio kultūros namuose vyko nominacijų vakaras. Jau tapo tradicija kasmet vasario 16 -sios išvakarėse įteikti seniūnės nominacijas. Šiemet seniūnė Virginija Kaikarienė įteikė šešias nominacijas.
Pirmoji nominacija ,,Metų jubiliejus“ kartu su Maldenių filialo vyresniąja bibliotekininke Lione Adomaitiene iškeliavo į biblioteką esančią Maldeniuose. Maldenių kaime esanti biblioteka tik ką atšventė 50 metų gyvavimo jubiliejų. Lionė Adomaitienė joje dirba arti trijų dešimtmečių. Biblioteka Maldeniuose – vienas ryškiausių kultūrinių židinių kur renkasi įvairaus amžiaus skaitytojai. Bibliotekoje veikia antrą dešimtmetį skaičiuojantis lėlių teatras, o kur dar patys įvairiausi renginiai, sukaupta kraštotyros. Veikli bibliotekininkė neskirsto darbų pagal pareigas, ji dirba taip kaip liepia širdis. To paties nominacijų vakare Lionė linkėjo visiems.
Nominacija ,,Metų gimnazistas“ pradžiugino Gabiją Rudytę. Merginai nominacija įteikta už pasiekimus moksle ir aktyvią veiklą visuomeniniame gimnazijos gyvenime. Gabijai ne atstumas keliolika kilometrų nuo namų iki gimnazijos dalyvauti visuomeninėje veikloje, ne trukdis ir siekti puikių rezultatų moksle.
IMG_2397

Kunigas Andrius Trakšelis nominacijos ,,Metų partneris“ vien sau nepriskiria

Nominacija ,,Metų partneris“ atiteko Skaistgirio Šv. Jurgio parapijos klebonui kunigui Andriui Trakšeliui. Parapijos projektas, kurio tikslas buvo atnaujinti šventoriuje infrastruktūrą, sujungė seniūniją, bendruomenes ir parapiją bendram tikslui. Bendras triūsas buvo atitinkamai  įvertintas. Kunigas Andrius Trakšelis sakė, kad nominacija priklauso visiems parapijiečiams. Šventės išvakarėse kvietė išlaisvinti širdis, nes laisvė nenusakoma žodžiais, ją reikia pajausti širdimi. Parapijai Seimo nario Arūno Gumuliausko dovanojamą Lietuvos vėliavą įteikė Joniškio VVG vadovė Niolė Valuckienė linkėdama nesustoti projektinėse veiklose.
Nominacija ,,Metų rėmėjas“ už socialiai atsakingą požiūrį į bendruomenę įteikta Kemsių kaimo ūkininkui Virginijui Dakaniui. Virginijus su šeima ne tik įrengė puikią poilsio zoną Kemsių kaime, bet ir dėmesingas bendruomenei, kurioje jis gyvena. Dalijasi tuo kuo gali su vargingiau gyvenančiais.
Nominacijų vakaras

Nominacijų vakaras

Nominacijas ,,Metų iniciatyva“ seniūnė skyrė Marytei Gedraitienei ir Vidai Urbonienei. Tokia pat nominacija turėjo likti ir seniūnės Virginijos Kaikarienės rankose, nes visos trys moterys sutartinai viena kitą papildydamos ieško naujų sumanymų, rengia projektus, juos įgyvendina. Jų žingeidumu, veiklumu ir sutarimu Skaistgirys įgauna naujus atspalvius.
Vasario 16-osios išvakarėse meras Vitalijus Gailius ragino pasitikėti vieni kitais ir kurti  kraštą savo darbais. Seniūnė Virginija Kaikarienė kvietė būti patriotiškai atlaidiems. Mes turime nepriklausomybę, bet kartu turime ir atsakomybę. Tad kurkime Lietuvą kartu,- sakė šventinėje kalboje seniūnė.
Nominantams nominacijas sukūrė vietos tautodailininkė Rasa Kralikauskienė. Vakaro metu skambėjo Joniškio kultūros centro Skaistgirio skyriaus folkloro kolektyvo vadovaujamo Birutės Dauginytės, ETC grupės vadovaujamos Dovilės Juknienės solistės Jolantos Rapečkaitės Gižienės ir gitaristo Mariaus Vitkausko dainos, jaunimo grupės vadovaujamos Vidos Norkuvienės eilės apie meilę Lietuvai, gimtam kraštui. Dainų pynę dovanojo svečias iš Šiaulių Evaldas Vaikasas.
Vasario 16 – sios vidudienį Skaistgirio Šv. Jurgio bažnyčios varpai kvietė parapijiečius padėkos maldai. Po Šv. Mišių Skaistgirio gimnazijos sporto stadione vyko futbolo varžybos seniūnės taurei laimėti. Tarpusavyje varžėsi Skaistgirio veteranai ir dvi Skaistgirio gimnazijos komandos. Taurė atiteko Skaistgirio veteranų komandai.