100_6026Sausio 18 dienos Sekmadienį, po šventųjų Mišių, daugelis suko į Pastoracinio centro knygyną-svetainę. Čia akį traukė ant sienos virš pianino besipuikuojanti rankų darbo dirbinių paroda, šalia stovėjo tai besišypsanti, tai susimąsčiusi debiutantė. Greta – mama, tėtis, artimiausi draugai.

„Justiną pažinojau kaip nepailstamą piligrimę, neseniai jos mama atskleidė dar vieną pomėgį – kurti grožį“, – taip autorę pristatė knygyno svetainės vadovė Izolda Skruibytė.

Justina Marcinkutė, pristatydama savo darbus, rašo: „Baigusi floristiką, kūriau paveikslus iš džiovintų gėlyčių. Pirmasis paveikslas „Kalnai“ buvo mano kursinis darbas. Medžiagas savo darbams rinkau iš sodo ir pievų. Kartą nusipirkau mažą paveikslėlį siuvinėjimui. Man patiko. Pradėjus studijuoti kolegijoje, rankdarbių neapleidau. Turėdama laisvo laiko siuvinėdavau. Siuvinėju ir dabar. Dar labai mėgstu nerti vąšeliu. Dėkoju Dievui už talentus ir galimybes. Noriu savo darbeliais pasidalinti su jumis“.

Pristatydama parodą, pavadinimu „Žiedai“, Justina sakė, jog kiekviename kūrinyje yra žiedų, tačiau pats gražiausias žiedas – Marija su Kūdikiu. Pajutusi troškimą išsiuvinėti Dievo Motiną, ilgai rinkosi širdžiai mielą paveikslą. Vien šis pasirinkimas truko daugiau nei puse metų. Justinos Mama Stasė išsitarė taip su šiuo paveikslu apsipratusi, jog „namuose be Marijos tapo liūdna“.

Paroda padarė didžiulį įspūdį. Užduota daug klausimų. Pasirodo, didžiausias parodos paveikslas siuvinėtas net ketverius metus. Mamai dovanota staltiesė nerta 3 – 4 mėnesius. „Stengiausi nedaryti klaidų, todėl net kalis kartus teko ardyti“, – atviravo autorė. Floristiniai paveikslai įspūdingi panaudota medžiaga; tai kruopos, pupos, druska, pipirai ir kt. produktai, kuriuos galima rasti virtuvėje.

Baigdama pristatymą debiutantė dėkojo Dievui už gabumus. „Visų idėjų ir darbų įkvėpėjas – Aukščiausiasis“, – sakė ir mama. Tėvams nuoširdi Justinos padėka skirta už palaikymą ir ugdymą.

100_6009100_6052

 

 

 

 

 

 

Nuoširdžiai dėkota Rasai ir Rūtai, papuošusioms vakarą muzikiniais kūriniais.

100_6015100_6029

 

 

 

 

 

 

Daugiau nuotraukų…