safe_image

Kasmet pirmąjį liepos sekmadienį Lietuvoje minima Globėjų diena.

2017 metais Lietuvos Respublikos atmintinų dienų įstatyme liepos pirmasis sekmadienis paskelbtas Globėjų diena. Šiemet globėjams skirta visa savaitė – nuo birželio 29 d. iki liepos 5 d.
Globos centrų darbuotojai, vaikų gynėjai, bendražygiai ir bendraminčiai, suvieniję širdis, protus ir kūrybiškumą, savaitę prieš Globėjų dieną skyrė renginiams visuomenei, siekdami išreikšti pagarbą ir rūpestį globojančioms šeimoms, papasakoti apie globos situaciją Lietuvoje.
Lietuvoje kiekvieną dieną yra vaikų, kurių saugumui ir sveikatai kyla pavojus. Vaikams reikalinga skubi laikina pagalba šeimoje arba nuolatinė globa, kai teismas priima sprendimą, kad vaiko tėvams nepavyko išspręsti asmeninių psichologinių ar socialinių problemų.
Šiuo metu Vaikų globos institucijose vis dar auga 1 777 vaikai, Šiauliuose-47 vaikai  2020 metai Lietuvoje paskutiniai, kai vaiko globėju gali tapti institucijos (vaikų globos namai).
Šiuo metu Lietuvoje vaikus globoja 3 839 šeimos, ir jose auga 4 936 vaikai (Šiauliuose- 133 globėjai, kurių šeimose auga 192 vaikai). Šiaulių mieste šiuo metu yra 13 budinčių globotojų, kurie laikinai prižiūri 23 vaikus.
Nuoširdžiai dėkojame ir sveikiname visus Šiaulių miesto globėjus (rūpintojus) su Globėjų diena ir linkime neprarasti kantrybės, entuziazmo ir įkvėpimo.  Jūsų dėka pasaulis tampa gražesne vieta. Jūs keičiate vaikų likimus ir kuriate šviesesnę vaikų ateitį!