Blaivybės brolijos apsilankymas mokykloje 2018-02-06Vasario 6 d. Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis kartu su Blaivybės brolijos nariais lankėsi Šiaulių Simono Daukanto gimnazijoje, bendravo su gimnazistais.
Svečius sutiko gimnazijos direktorius Vytautas Kantauskas. Pristatydamas Blaivybės broliją gimnazistams, direktorius apgailestavo, kad Lietuva pasaulyje pirmauja ne sportiniais pasiekimais, o geriančiųjų ir rūkančiųjų skaičiumi, todėl labai aktualu kalbėti apie priklausomybių žalą.
Šiaulių vyskupas pasakojo, kad teko buvoti įvairioje aplinkoje, matė visokių pavyzdžių ir mokėsi iš blogųjų. Tai padėjo išvengti daugelio bėdų. Gegužės 1 d., kartu su kitais kunigais, vykdavo į Šiluvą, kur prašydavo Švč. Mergelės Marijos padėti gyventi blaiviai. Blaivybės brolijos apsilankymas mokykloje 2018-02-06Mačiau daug nelaimingų kunigų, tapusių priklausomais. Todėl pasiryžo ne tik gyventi blaiviai, bet tapti abstinentu. Ir štai jau daugiau nei 40 m. vyskupas visiškai nevartoja alkoholio. Buvo sakančių, kad be vaišių neįmanoma nudirbti rimtų darbų. Tačiau pastatėme ir bažnyčią pietiniame Šiaulių mikrorajone, ir Pastoracinį centrą, taigi šis mitas nepasitvirtino, – sakė Jo Ekscelencija. Dievas stiprino. Svarbu priklausyti tik Dievui. Visos kitos priklausomybės veda į skausmą, nusivylimą, nusikaltimus. O jums reikia būti laimingais, – sakė vyskupas jaunuoliams.
Vaikų gydytoja Liuda Bekerienė neslėpė skausmo dėl į vaikų ligoninę atvežamų neblaivių, kartais net komos būsenoje esančių vaikų ir jaunuolių. Blaivybės brolijos apsilankymas mokykloje 2018-02-06„Kokį jausmą labiausiai vertinate?“ – klausė gydytoja jaunuolių. Gimnazistai atsakė, kad džiaugsmą, laimę, laisvę. Jei vertinate laisvę, nebūkite priklausomi, – sakė gydytoja, – būkit laisvi savo pasirinkimais. Priklausomybė atima laisvę. Ir ta laisvė gali būti prarasta nuo vienos taurelės, vienos tabletės. Tikimasi atsipalaiduoti, iš tiesų alkoholis slopina, veda į depresiją, blogiausia – pažeidžia smegenis. Nenuodykite savęs. „Jei prisigėrei daug, didelę dalį smegenų nuleidai į unitazą, jei išgėrei mažai, mažai smegenų nuleidai, bet vis tiek nuleidai“, – citavo mokslininkų padarytas išvadas gydytoja.
Veikliųjų vyrų bendrijos nariai Gintaras ir Pavelas pasidalino skaudžiomis savo gyvenimo istorijomis ir kaip pavyko išsivaduoti nuo alkoholizmo, kuris Blaivybės brolijos apsilankymas mokykloje 2018-02-06buvo įstūmęs net į kalėjimą. Gintaras pasakojo, kad pasimeldęs Dievui ir paprašęs jo pagalbos, lengvai išsivadavo ir nuo priklausomybės cigaretėms. Kodėl kalbu apie Dievą? Kuo anksčiau Jį surasit, tuo lengvesnis bus jūsų gyvenimas. „Linkiu įžengti į pilnametystę pilnos dvasios, kad jūsų negalėtų įtakoti draugų sprendimai, kad turėtumėte laisvę ir patys būtumėte atsakingi už savo gyvenimą“, – sakė Pavelas.
Blaivybės brolijos vadovė Jūratė Burakauskienė kvietė jaunuolius būti atsakingais ne tik už save, bet padėti ir kitiems. Jei žino turinčius problemų, gali pasiūlyti kreiptis į veikliųjų vyrų bendriją. Norinčius prisidėti prie blaivios visuomenės kūrimo kvietė jungtis prie blaivybės brolijos.
Blaivybės brolijos apsilankymas mokykloje 2018-02-06Atsisveikindamas vyskupas apgailestavo, kad Lietuvoje daug skaudžių dalykų ir linkėjo jaunuoliams gyventi pilnavertį gyvenimą, kuris ateina iš tikro džiaugsmo šaltinio. Jokia priklausomybė neteikia džiaugsmo.
Apibendrindamas susitikimą, direktorius palinkėjo gimnazistams mokytis iš kitų, ne savo klaidų.

Blaivybės brolijos apsilankymas mokykloje 2018-02-06Blaivybės brolijos apsilankymas mokykloje 2018-02-06

 

 

 

 

 

 

 

Blaivybės brolijos apsilankymas mokykloje 2018-02-06

 

Blaivybės brolijos apsilankymas mokykloje 2018-02-06

 

 

 

 

Blaivybės brolijos apsilankymas mokykloje 2018-02-06