Sausio 12 d. Šiaulių arenoje vyko tradicinė Šiaulių vyskupijos šeimų šventė. Kaip ir kiekvienais metais, šis renginys sulaukė itin brangių svečių – šeimų, t.y. tėčių, mamų, vaikų, močiučių, senelių, anūkų, tetų ir dėdžių, krikšto tėvų ir sutuoktinių iš visos Lietuvos.
L. Nekrašo nuotr.

L. Nekrašo nuotr.

Jubiliejinės, dvidešimtąjį kartą švenčiamos šventės pavadinimas „Aš esu gyvybės duona“ (Jn 6, 48), įpareigoja ir praneša pagrindinę Šeimų šventės žinią.

Ypatingas svečias buvo pirmą kartą Šiaulių vyskupijoje viešintis apaštalinis nuncijus arkivyskupas dr. Petar Antun Rajič. Nuncijus šv. Mišias aukojo ir pamokslą sakė lietuvių kalba. Pamoksle perdavė tikintiesiems popiežiaus Pranciškaus mintis: Dievas į pasaulį atėjo per šeimą. Šeima yra gyvas meilės projekto simbolis, apie kurį Dievas Tėvas svajojo. „Sukurti šeimą – tai turėti drąsos dalyvauti Dievo svajonėje, drąsos svajoti su juo, drąsos kurti su juo, drąsos dalyvauti istorijoje, kurti pasaulį, kuriame nei vienas nesijaustų nereikalingas ir be vietos“. Nuncijus kvietė šeimas padėti viena kitai. Vienas pagalbos būdų yra malda: „susirinkome melstis čia, kad jūsų šeimose pamatytume besišypsantį Bažnyčios veidą“, – kalbėjo popiežiaus atstovas.

šeimų šventė 10 a

A. Sireikienės nuotr.

Šv. Mišių metu giedojo Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“.
J. Vapsvos nuotr.

J. Vapsvos nuotr.

Apie šeimą kaip namų bažnyčią kalbėjo Jungtinėse Amerikos valstijose gyvenantis filipinietis, kunigas Leo Patalinghug. Svečias pabrėžė šeimos tėvo misiją maitinti savo šeimos narius tiek kūnišku, tiek dvasiniu maistu, nes svarbu, kad Dievas taptų šeimos centru. Santuokos sakramentas nėra dviejų žmonių pasižadėjimas. Tai trijų sąjunga: vyro, moters ir Dievo. Šeima nėra pašaukta būti tobula, ji pašaukta būti ištikima. Reikia apsispręsti, kas maitins šeimos narių sielas. Nes jei nebus randama tam laiko, jas maitins velnias, o jis moka labai blogus dalykus pateikti labai skaniai, sakė kulinarinio šou vedėjas. Blogai, kai konfliktams spręsti šeimos gyvenime pasitelkiamas alkoholis – viskas įsiplieskia ugnimi. Jei šeimoje konfliktai, pradarykite langus, prasivėdinkit, vykite su manimi į piligriminę kelionę, – kvietė kun. Leo, – aš jus pamaitinsiu ir fiziškai, ir dvasiškai.
šeimų šventė 22 +

A. Sireikienės nuotr.

Aldonos Sireikienės nuotr…

Leono Nekrašo nuotr…

Jono Vapsvos nuotr.

 

Po iškilmingų šventųjų Mišių ir Santuokos sakramento atnaujinimo, matysime svečio iš JAV kun. Leo Patalinghug