Kovo 9 d. Šiaulių P. Višinskio viešojoje bibliotekoje vyko konferencija „Šiauliai renkasi gyvybę“. Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio globojamą renginį organizavo Šiaulių vyskupijos Šeimos centras, Krizinio nėštumo centras ir Šiaulių m. savivaldybė. Dalyvavo miesto gydymo įstaigų, Šiaulių kūdikių namų atstovai, taip pat svečiai iš SOS kaimo, Šiaulių m. Pedagoginės psichologinės tarnybos, Šiaurės Lietuvos kolegijos, Motinos Teresės šeimų namų ir kitų suinteresuotų institucijų. Konferencijos idėja kilo peržiūrėjus abortų statistika Lietuvoje ir Šiaulių mieste. Siekiama, kad Šiauliuose atsirastų konsultacijos krizinio nėštumo atvejais. Tokia tarnyba sėkmingai veikia Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje. Sveikinimo kalbą sakęs Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pasidžiaugė Šiaulių mieste daromais dideliais darbais, kurių tarpe ir ši konferencija, kurios siekis – mažinti abortų skaičių ir gerinti demografinius miesto rodiklius. Meras pažadėjo suteikti visokeriopą pagalbą, kad konsultacijos krizinio nėštumo atvejais atsirastų ir Šiauliuose.
IMG_20180309_111046Konferencijoje pranešimą skaičiusi VDU lektorė dr. Giedrė Širvinskienė aiškino, kodėl ir kaip kyla krizės besilaukiančioms moterims. Jos pranešimas „Prenetalinė psichologija. Priežastys, lemiančios moters pasirinkimą daryti abortą“ sukėlė diskusijas apie tai, kaip galima atpažinti krizes ir jas suvaldyti. VDU Santuokos ir šeimos studijų centro vadovė prof. dr. Birutė Obelenienė   supažindino su Lietuvoje esančiais biologijos vadovėliais, juose esančiais trūkumais bei būdais, kaip juos šalinti. Dalyviams buvo paaiškinta, kodėl jau nuo paauglystės jaunuoliai susidaro iškreiptus stereotipus apie santuoką, šeimą, vaikelio prasidėjimą, kuriuos vėliau sunku sugriauti ir pakeisti. Esant tokiam supratimui, nelauktai pastojus, ištinka įvairios krizės, dėl kurių griebiamasi kraštutinės priemonės – aborto.
Pertraukos metu atidaryta paroda, kurią atvežė ir pristatė Krizinio nėštumo centras ir jo vadovė  Zita Tomilinienė. Tai moterų, kurios konsultavosi Krizinio nėštumo centre ir pakeitė savo gyvenimus, nuspręsdamos nedaryti aborto, o pakviesti gyventi užmegztą gyvybę. Paroda veiks iki balandžio 9 dienos, ją galima aplankyti Šiaulių apskrities P. Višinskio bibliotekos fojė.
Po pertraukos Zita Tomilinienė skaitė pranešimą tema „Kaip sukurti efektyvios pagalbos moterims, atsidūrusioms krizinio nėštumo padėtyje sistemą“. Ji papasakojo apie savo centro patirtis, kurios galėtų būti sėkmingai įgyvendintos ir Šiauliuose. Paskutiniame pranešime VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai“ direktorė Regina Zabielienė kalbėjo apie konkrečią pagalbą, kuri jau yra teikiama krizės ištiktoms moterims. Ji pristatė Motinos Teresės šeimų namus, kuriuose glaudžiasi motinos su kūdikiais, besilaukiančios mamos, kurioms tuo metu yra sunki gyvenimo situacija ir jos neranda išeities. Direktorė pristatė veiklas, galimybes ir konkrečią pagalbą, padedant krizės ištiktoms moterims socializuotis, įgauti gerų įgūdžių ir nebijoti išeiti į gyvenimą su kūdikiu ant rankų.
Po visų pranešimų vyko apskrito stalo diskusijos, kuriose buvo kalbama apie konkrečius žingsnius įgyvendinant Krizinio nėštumo konsultavimo projektą Šiauliuose.
Edita Gulbinienė, Šiaulių vyskupijos Šeimos centras

Daugiau apie konferenciją skaitykite www.siauliai.lt