ŠIAULIŲ VYSKUPIJOS „CARITAS“
Tilžės g. 186, 76204 Šiauliai
Tel. +370 657 86463
el. paštas: siauliuvc@gmail.com
Pirmininkas – vysk. Eugenijus Bartulis
Direktorius – kun. teol. lic. Tomas Janavičius
Direktoriaus pavaduotoja – Zita Baranauskienė
Administratorė – Dalia Garnienė
Kviečiame už auką įsigyti Caritas žvakelių „Gerumas mus vienija“: Caritas patalpose, knygyne-svetainėje Prie katedros, parapijų raštinėse.
Projektas „Integrali pagalba į namus“ soc. darbuotoja Vilma Kasparavičienė, tel. +370 657 45359
Šiaulių vyskupijos „Caritas“ drabužių nerenka (neturi patalpų).
ŠIAULIŲ DEKANATO „CARITAS“
JONIŠKIO DEKANATO „CARITAS“
Bažnyčios g. 5, 84139 Joniškis,
+370 608 70581
joniskiocaritas@gmail.com
Vedėja – Regina Leknickienė
KELMĖS DEKANATO „CARITAS“
S. Nėries g. 14, 86136 Kelmė,
Mob. tel. +370 618 29957, broneg56@gmail.com
Vedėja – Bronė Grikšienė
PAKRUOJO DEKANATO „CARITAS“
Vytauto Didžiojo g. 69, 83158 Pakruojis
Mob. tel. +370 680 45010
Vadovė – Aldona Česnienė
RADVILIŠKIO DEKANATO „CARITAS“
Maironio 10b, 82133 Radviliškis
Tel. (422) 53139, mob. tel. (616) 56503
Vadovė – Joana Daunorienė
————————————————————
Integralios pagalbos teikimas ir plėtra Lietuvos savivaldybėse
Šiaulių vyskupijos Caritas kaip projekto partneris nuo 2023 m. sausio mėn, pradėjo įgyvendinti projekto Nr. 07-003-P-0001 „Integralios pagalbos teikimas ir plėtra Lietuvos savivaldybėse“ veiklas Šiaulių miesto savivaldybėje. Projekto tikslas – užtikrinti integralios pagalbos tikslinės grupės asmenims teikimą ir plėtrą Lietuvos savivaldybėse. Projekto metu numatoma teikti slaugos, reabilitacijos ir globos paslaugas vaikams su negalia, suaugusiems asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims jų namuose bei valstybės ir savivaldybių įstaigose, kuriose įgyvendinamos ikimokyklinio ugdymo programos ikimokyklinio amžiaus vaikams su negalia (iki 7 m.), taip pat konsultacijas neįgalius ir / arba senyvo amžiaus asmenis namuose prižiūrintiems šeimos nariams (parengimo juos prižiūrėti, pagalba prižiūrint patiems klausimais), psichologinė pagalba neįgaliems, senyvo amžiaus asmenims, juos prižiūrintiems šeimos nariams, integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams.
Projekto metu taip pat numatomas kompetencijų ir profesinės kvalifikacijos tobulinimas integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, mobiliųjų komandų aprūpinimas slaugos priemonėmis, įranga, įrenginiais ir transporto priemonėmis, neformalios pagalbos skatinimo renginiai integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, šeimos nariams, bendruomenei.
Planuojama, kad 2026 m. pabaigoje visoje Lietuvoje integralią pagalbą bus gavę 4018 neįgalių ar senyvo amžiaus asmenų.
Projekto trukmė – 2022 m. gruodžio 8 d. – 2026 m. gruodžio 31 d.
Projekto finansavimo suma – 43 940 212,00 Eur
Projektas finansuojamas 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos „Europos socialinio fondo +“ ir 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos bendrojo finansavimo lėšomis.
Projekto vykdytojas – Europos socialinio fondo agentūra
————————————————————
2022-08-18 Šiaulių vyskupijos Caritas, miesto NVO bei Šiaulių savivaldybės administracijos atstovai turėjo apskrito stalo diskusiją migrantų klausimais. Buvo aptartos švietimo, apgyvendinimo, įdarbinimo, medicinos paslaugų teikimo, aprūpinimo maisto produktais aktualijos.
Artėjant naujų mokslo metų pradžiai kilo nemažai klausimų dėl nuo karo veiksmų bėgusių ir Šiaulių apskrityje įsikūrusių ukrainiečių šeimų, kuriose yra mokyklinio amžiaus vaikai. Šiaulių vyskupijos Caritas parėmė visuomeninę organizaciją – Gelbėkit vaikus – uniforminiais įvairių dydžių megstukais, pažadėjo pagalbą kuprinėmis ir kanceliarinėmis prekėmis, esant poreikiui. Aptarti tolimesni Šiaulių miesto NVO bei savivaldybės administracijos atstovų bendradarbiavimo aspektai migrantų gyvenimo klausimais.
————————————————————
Siekdami mažinti socialinę atskirtį ir padėti bendruomenės nariams gyventi savarankiškai ir grįžti į visuomenę bei darbo rinką, nuo 2022 birželio 22 dienos Šiaulių vyskupijos Caritas pradėjo vykdyti naują projektą: „Alternatyvių Investicijų Detektorius (AID)“ „Vilties Kodas“.
Projektinės idėjos tikslas reintegruoti ar integruoti socialiai pažeidžiamus, socialinę riziką ir atskirtį patiriančius asmenis į darbo rinką. Paprasčiau tariant, tarpininkausime įdarbinant pažeidžiamų grupių žmones.
Kokias paslaugas bus galima gauti:
Tikime, kad kiekvienas žmogus gali dirbti, jei jam pavyksta parinkti tinkamą darbą ir darbo aplinką. Jei manote, kad jums reikalinga pagalba- kreipkitės. Jei žinote kam būtų reikalinga – pasidalinkite informacija.
Norintys dalyvauti turėtų paskambinti telefonu 8 676 12013 Jolitai Balčiauskienei ir susitarti dėl susitikimo.
Susitikimai vyks Varpo g. 57 Šiauliai.
Pagrindiniai projekto partneriai: Nacionalinis skurdo mažinimo organizacijų tinklas, Nacionalinė NVO koalicija, Lietuvos negalios organizacijų forumas, Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centras, NVO teisės institutas.
Projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo.
————————————————————
————————————————————–
Gruodį suspindus kalėdinėms dekoracijoms, svarbu nepamiršti, kad šventės yra bendravimo ir dalijimosi laikas. Ne kartą įrodėme, kad susitelkę kartu, galime padaryti daug daugiau gerų darbų nei po vieną.
Gruodžio 12 d. Šiaulių vyskupijos „Caritą“ aplankę Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės nariai paaukojo maisto produktų, kurie pasiekė Šiaulių, Radviliškio ir Šeduvos miestų vienišus senjorus. Lietuvių bendruomenės dėmesys jautriai palietė senjorų širdis, senjorai nuoširdžiai dėkojo geradariams ir linkėjo Dievo palaimos.
Labai svarbu, kad prieš gražiausias metų šventes neturintys artimųjų ar galimybės su jais pasimatyti nebūtų pamiršti ir jaustųsi reikalingi bei sotūs. Šventiniam stalui skirti maisto rinkiniai pradžiugino beveik 20 mūsų vyskupijos vienišų senjorų šeimų.
Nuoširdžiai dėkojame visai Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenei, o ypač Aristidai ir Akvilei bei kartu atvykusiems jų kolegoms, už paramą ir rūpestį vienišais senjorais. Linkime Jums gražių ir prasmingų švenčių!
Šiaulių vyskupijos „Caritas“ informacija
————————————————————
NEMOKAMOS TEISINĖS KONSULTACIJOS LAPKRIČIO 22d. – GRUODŽIO 10 d.
Jau šeštus metus iš eilės Lietuvos advokatai ir advokatų padėjėjai vienijasi drauge su Lietuvos Caritas, siekdami artėjančių gražiausių metų švenčių proga padėti sunkumus patiriantiems Lietuvos žmonėms. Teisės profesionalai padovanos teisės klausimais nemokamas konsultacijas, kurias teiks tris savaites – nuo lapkričio 22 dienos iki gruodžio 10 dienos.
Neatlygintinai teikti teisines konsultacijas šiemet užsiregistravo vėl itin didelis būrys advokatų ir advokatų padėjėjų. Palyginus su praėjusių metų užsiregistravusiųjų skaičiumi, šiemet jis vėl paaugo. Net 275 advokatai ar advokatų padėjėjai padovanos savo teisines žinias žmonėms, užsiregistravusiems nemokamai konsultacijai Caritas centruose, įsikūrusiuose visoje Lietuvoje.
„Lietuvos advokatūra nenutrūkstamą žmonių poreikį pasikonsultuoti su teisininkais jaučia visus metus. Sulaukiame nemažai užklausų įvairiausiais gyvenimiškais klausimais visus metus. Šia gražia socialine iniciatyva siekiame, kad gražiausias metų šventes Lietuvos žmonės pasitiktų su bent kažkiek sumažėjusiu rūpesčių bagažu. Nuoširdžiai dėkoju kiekvienam advokatui ir advokatų padėjėjui, kurie prisideda prie šios kilnios misijos ir savo laiką, žinias padovanos, kam šiuo metu to galbūt labai reikia“, – sakė Advokatų tarybos pirmininkas prof. dr. Ignas Vėgėlė.
Advokatai teisiniais klausimais taip pat nemokamai konsultuos ir Caritas organizacijos darbuotojus bei savanorius, kurie kasdien bendrauja su įvairių problemų kamuojamais žmonėmis ir dažnai sprendžia su teisiniais aspektais susijusius klausimus.
Žmonės, norintys gauti nemokamą teisinę konsultaciją, turėtų kreiptis ir registruotis per organizacijos Caritas centrus visoje Lietuvoje iki lapkričio 30 d. šiais kontaktais:
– Vilniaus arkivyskupija, apimanti Vilniaus miestą, Vilniaus, Druskininkų, Ignalinos, Šalčininkų, Švenčionių, Trakų, Varėnos, Visagino rajonus, tel. 8 650 85 094 (Edita);
– Kauno arkivyskupija, apimanti Kauno miestą, Kauno, Jonavos, Jurbarko, Kėdainių, Raseinių, Ukmergės rajonus, tel. 8 601 25 822 (Kristina);
– Telšių vyskupija, apimanti Klaipėdos miestą, Klaipėdos, Akmenės, Mažeikių, Plungės, Skuodo, Šilalės, Šilutės, Tauragės, Telšių rajonus, tel. 8 652 08 862 (Sonata);
– Panevėžio vyskupija, apimanti Panevėžio miestą, Panevėžio, Anykščių, Biržų, Kupiškio, Pasvalio, Rokiškio, Utenos, Zarasų rajonus, tel. 8 683 05 498 (Gražina);
– Šiaulių vyskupija, apimanti Šiaulių miestą, Šiaulių, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Radviliškio rajonus, tel. 8 657 86 463 (Dalia);
– Vilkaviškio vyskupija, apimanti Alytaus, Lazdijų, Marijampolės, Prienų, Šakių, Vilkaviškio rajonus, tel. 8 655 16 739 (Giedrė);
– Kaišiadorių vyskupija, apimanti Kaišiadorių, Birštono, Elektrėnų, Molėtų, Širvintų rajonus, tel. 8 674 66 049 (Aušra).
Daugiau informacijos apie akciją suteiks Lietuvos Carito komunikacijos koordinatorė Aušra Malinauskienė, tel. 8 674 66 049.
Atsižvelgiant į tai, kad vis dar gyvename prisitaikydami prie koronaviruso, pro bono konsultacijos dažnu atveju bus teikiamos nuotoliniu būdu, Advokatai bei advokatų padėjėjai konsultuos telefonu arba video skambučiu. Tik išimtinais atvejais konsultacija vyks gyvai – susitinkant su advokatu ar advokato padėjėju.
————————————————————-
—————————————————————————-
—————————————————————
————————————————————
Visas straipsnis: https://www.radviliskis.lt
————————————————————
————————————————————
Liepos 30 d. Pakruojo rajone, Pašvitinio miestelyje, vyko Nacionalinio kraujo centro (NKC) organizuota skiepijimo akcija. Jau nuo pat 8 valandos ryto prie vakcinavimo punkto nusidriekė eilė norinčiųjų pasiskiepyti vienos dozės „Janssen“ vakcina. Patys pirmieji į eilę atsistoję gyventojai laukė ryto vėsoje, po to – saulės kaitroje ir vasariškame lietuje. Tačiau tokie permainingi orai neatbaidė ne tik miestelio gyventojų, bet ir iš aplinkinių miestų suvažiavusių asmenų. Kai kurie jų imunitetą įgyti atvyko net iš Marijampolės ar Alytaus. Sklandžią vakcinacijos eigą palaikė NKC darbuotojai ir Šiaulių vyskupijos „Carito“ savanoriai. Iš viso Pašvitinyje per 5 valandas buvo paskiepyta per 600 Lietuvos gyventojų.
————————————————————
Išgyvename nepaprastai jautrų visiems mums laikotarpį. Šiais metais pavasario laukiame ne tik kaip atgimstančios gamtos mums pažadėto grožio, bet ir kaip tikėjimo, kad su sugrįžtančia šiluma išsisklaidys ir nerimą kelianti ligų grėsmė. Mūsų miestą, kaip ir visą šalį kankina nežinomybė ir baimė dėl šiuo metu besitęsiančio koronaviruso SARS-CoV-2 sukeltos ligos COVID-19 pasaulinės pandemijos išplitimo Lietuvos teritorijoje. Dėl pandemijos šalyje nuo vasario 26 d. paskelbta ekstremalioji situacija, o nuo kovo 16 d. įvestas karantinas. Prasidėjus karantinui, padaugėjo vargstančiųjų, žmonės neteko darbo, sumažėjo jų gaunamos pajamos.
Šiaulių vyskupijos Caritas jautriai reaguoja į susidariusią situaciją. Visada stengiamės suteikti nors ir nedidelę, bet greitą pagalbą. Caritas neturi tikslo būti nuolat matomas viešoje erdvėje, reklamuotis apie nuveiktus darbus. Mūsų tikslas – pagalba ir pagarba vargstantiesiems bei pagalbą teikiančios bendruomenės telkimas.
Šiuo metu labai išryškėjo vienišumo problema. Vienišumas dažnai paliečia ne tik skurstančius, bet ir tuos, kurie daugiau ar mažiau yra apsirūpinę finansiškai. Žmonės dėl įvairių priežasčių liko vieniši – vieniems nepavyko sukurti šeimos ar išsaugoti santykių su artimaisiais. Daugelio artimieji yra išvykę į užsienio šalis ir bando kurti ten savo gyvenimus, o jų senyvo amžiaus tėvai, ar jau tik vienas likęs iš tėvų, šiuo metu ypač sunkiai išgyvena vienatvę. Valdžios primygtinis raginimas neišeiti iš namų apsaugo nuo didesnės tikimybės užsikrėsti koronavirusu, tačiau žmogui, likusiam užsidarius tarp keturių sienų, dažnai sukelia nepakeliamą vienatvės ir nerimo jausmą.
Pandemijos procesas veikia ir Caritas veiklą. Caritas savanoriai mielai padeda besikreipiantiems asmenims. Esant poreikiui nuperka ir nuveža vaistų, maisto produktų, bendrauja telefonu su vienišaisiais, bando išsklaidyti susikaupusį nerimą.
Paradoksalu, bet virusas COVID-19 tam tikra prasme ragina žmones burtis ir telktis pagalbai artimui. Šiaulių vyskupijos Caritas sulaukė paramos iš UAB „BK grupės“, kuri neatlygintinai Šiaulių vyskupijos Caritas savanoriams suteikė 200 vnt. respiratorių. Pavardės neskelbianti ūkininkė suteikė paramą pieno produktais.
Pandemija dar nepasitraukė. Jos sukeltus padarinius jausime ilgą laiką. Caritas bendruomenė ragina kartu išgyventi šį sunkų laikotarpį. Pagal galimybę kviečia visuomenės narius prisidėti prie skurdo mažinimo, suteikiant finansinę paramą, o taip pat ragina sunkioje materialinėje situacijoje atsidūrusius asmenis išdrįsti kreiptis pagalbos. Turime auginti pasitikėjimą vienas kitu.
Kai kurių veiklų Caritas net negali atlikti nuotoliniu būdu: negalima žmogaus pamaitinti ar teikti slaugos paslaugas per atstumą. Šiaulių vyskupijos Caritas darbuotojai ir toliau teikia pagalbą negalią turintiems asmenims jų namuose, vykdydami projektą „Integrali pagalba į namus Šiaulių mieste“. Teikdami paslaugą, darbuotojai laikosi visų atsargumo priemonių, naudoja vienkartines pirštines bei kaukes, dezinfekuojamus skysčius. Pandemijos laikotarpiu raginame ir paslaugos gavėjus būti supratingiems, stengtis gaunama paslauga nepiktnaudžiauti, pasistengti iš anksto apmąstyti tai, kas reikalinga įsigyti parduotuvėje (maisto produktus), kad paslaugą teikiantis darbuotojas išvengtų kasdieninio lankymosi parduotuvėse. Tik būdami susitelkę ir saugodami vieni kitus išliksime stiprūs ir saugūs. Tai vienas svarbesnių dalykų, kurie atsiskleidė šio karantino metu.
————————————————————
—————————————————————————————–
Gegužės pabaigoje Prancūzijos Lurdo miestelyje vyko Caritas Europa regioninė konferencija, kurioje Lietuvą atstovavo septyni žmonės iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių bei Panevėžio vyskupijų. Konferencija vyko Cité Saint Pierre à Lourdes (šv. Petro miestelyje Lurde). Tai puiki vieta, kur gamtos grožis bei ramybė suteikia žmonėms dvasinį atgaivos šaltinį. Lurdas yra žinomas pasaulyje kaip piligrimų traukos vieta, kur mergaitė Bernadeta 18 kartų išvydo šv. Mergelės Marijos apsireiškimus. Oloje, kur pasirodė šv. Mergelė Marija yra ištryškęs gydomųjų galių turintis vandens šaltinis, traukiantis gausybę viso pasaulio piligrimų.
Lietuvos atstovai dalyvavo įvairiose skirtingose darbo grupėse. Man teko dirbti darbo grupėje dėl atstumtųjų visuomenės, kurioje viena iš pagrindinių temų buvo gatvės vaikai, užsiimantys išmaldos prašymu ir prostitucija (atvejai iš Armėnijos, Gruzijos), vaikai su specialiaisiais poreikiais (atvejai iš Ukrainos). Grupėje buvo kalbėta apie būtinybę kurti vaiko paramai reikalingus dienos centrus. Aš buvau sujaudinta matydama, kad yra šalių, kur gyvenimo sąlygos nėra tokios geros kaip pas mus, o skurdas ir smurtas […]
——————————————————————————–
Baigėsi ilga ir šilta 2018-jų vasara. Rugsėjis, nors ir tebešildantis visus malonia vasaros šiluma, sukvietė moksleivius ir mokytojus į mokyklas. Jau tradicija tapo Šiaulių vyskupijos Caritas organizacijai mokslo metų pradžią ir pabaigą paminėti su Šiaulių miesto specialiosios mokyklos „Ringuva“ auklėtiniais. Daug metų gegužės mėnesiais kartu palydime besibaigiančius mokslo metus, o rudens pradžioje susitinkame kartu pasidžiaugti naujų mokslo metų pradžia.
2018 metų spalio 9 d. Šiaulių vyskupijos Caritas savanoriai susitiko su Šiaulių miesto specialiosios mokyklos „Ringuva“ auklėtiniais. Susitikimo pradžioje mokiniai apsilankė Šiaulių pastoracinio centro koplyčioje, kur Šiaulių vyskupijos Caritas direktorius, kun. Tomas Janavičius, mokinius supažindino su pagrindiniais koplyčios atributais, organizavo bendrą maldą bei giesmę. Vėl sugrįžę į salę, tęsėme pokalbius apie praėjusią vasarą, atostogas. Moksleiviai, vadovaujami mokytojos Kristinos Gecevičienės, parodė savo paruoštą programą, pamokantį teatralizuotą pasirodymą. Kartu pasidžiaugėme prisijungusiais naujais mokiniais, kurie susitikime dalyvavo pirmą kartą. Visi moksleiviai su dideliu džiaugsmu ir nuoširdumu atliko užduotis, piešė girdėtą pasakojimą ir aptarė pamokančią istoriją.
Laikas prabėgo labai greitai, atrodo, šiltas susitikimas truko tik akimirką. Vaikai pasivaišino užkandžiais, buvo apdovanoti Šiaulių vyskupijos Caritas savanorių paruoštomis dovanėlėmis. Buvo gera bendrauti ir puikiai praleisti laiką.
Nors ruduo vis labiau spalvina medžių lapus, vaikų šypsenos ir džiaugsmas sušildo širdis. Išsiskyrėme pasižadėję vėl pasimatyti mokslo metams besibaigiant.
——————————————————————————–