Caritas

ŠIAULIŲ VYSKUPIJOS „CARITAS“

_NEB3839Tilžės g. 186, 76204 Šiauliai
Tel. +370 657 86463
el. paštas: siauliuvc@gmail.com

Pirmininkas – vysk. Eugenijus Bartulis
Direktorius – kun. teol. lic. Tomas Janavičius
Direktoriaus pavaduotoja – Zita Baranauskienė
Administratorė – Dalia Garnienė

Kviečiame už auką įsigyti Caritas žvakelių „Gerumas mus vienija“: Caritas patalpose, knygyne-svetainėje Prie katedros, parapijų raštinėse.

Projektas „Integrali pagalba į namus“ soc. darbuotoja Vilma Kasparavičienė, tel. +370 657 45359

Šiaulių vyskupijos „Caritas“ drabužių nerenka (neturi patalpų).

ŠIAULIŲ DEKANATO „CARITAS“
Tel. +370 657 86463
Vedėja – Nomeda Naujokienė

JONIŠKIO DEKANATO „CARITAS“
Upytės g. 1, 84139 Joniškis,
Tel. (426) 51 075, mob. tel. (652) 08512
Vedėja – Vitalija Petrauskienė

KELMĖS DEKANATO „CARITAS“
S. Nėries g. 14, 86136 Kelmė,
Tel. (427) 52 934, mob. tel. (618) 29957
Vedėja – Aldona Truskienė

PAKRUOJO DEKANATO „CARITAS“
Vytauto Didžiojo g. 69, 83158 Pakruojis
Mob. tel. (674) 07182
Vadovė – Edita Šulskienė

RADVILIŠKIO DEKANATO „CARITAS“
Maironio 10b, 82133 Radviliškis
Tel. (422) 53139, mob. tel. (616) 56503
Vadovė – Joana Daunorienė

————————————————————

Džiaugiamės, kad 2021-09-29 Šiaulių vyskupijos Caritas esami dekanatų vadovai ir naujai Caritas parapijų vadovų gretas papildę savanoriai turėjo galimybę dalyvauti mokymuose „Komandinis Šiaulių vyskupijos Caritas dekanatų vadovų darbas“. Mokymų metu analizavome savanorių pakvietimą gerumo darbų vykdymui, palydėjimą ir konsultavimą. Aptarėme dekanatų ir parapijų Caritas vadovų darbe kylančias problemas, kliūtis;  gryninome metodus bei gaires  sėkmingam Caritas organizacijos  darbui.
Dėkojame lektorei Neringai Kurapkaitienei, Edukologijos ir socialinio darbo instituto lektorei, už skirtą laiką, reikalingas aktualias teorines žinias bei praktinius užsiėmimus.
Mokymai įgyvendinami iš LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamo projekto „Organizacijos Caritas institucinių gebėjimų stiprinimas“

————————————————————

2021-09-28

 „Caritas“ organizacija ieško būdų padėti rajono žmonėms

Savivaldybėje apsilankė Šiaulių vyskupijos „Caritas“ direktorius kun. teol. lic. Tomas Janavičius, direktoriaus pavaduotoja Zita Baranauskienė, Radviliškio ir Šeduvos parapijų „Caritas“ organizacijos padalinių atstovės.
Vizito tikslas – pasidalyti idėjomis, kaip būtų galima padėti kuo daugiau žmonių, patiriančių vienatvę, skurdą, nepriteklių, pasikeisti idėjomis apie bendradarbiavimo galimybes su socialines paslaugas namuose teikiančiomis įstaigomis.

Visas straipsnis: https://www.radviliskis.lt

————————————————————

IMG_20210730_110611Liepos 30 d. Pakruojo rajone, Pašvitinio miestelyje, vyko Nacionalinio kraujo centro (NKC) organizuota skiepijimo akcija. Jau nuo pat 8 valandos ryto prie vakcinavimo punkto nusidriekė eilė norinčiųjų pasiskiepyti vienos dozės „Janssen“ vakcina. Patys pirmieji į eilę atsistoję gyventojai laukė ryto vėsoje, po to – saulės kaitroje ir vasariškame lietuje. Tačiau tokie permainingi orai neatbaidė ne tik miestelio gyventojų, bet ir iš aplinkinių miestų suvažiavusių asmenų. Kai kurie jų imunitetą įgyti atvyko net iš Marijampolės ar Alytaus. Sklandžią vakcinacijos eigą palaikė NKC darbuotojai ir Šiaulių vyskupijos „Carito“ savanoriai. Iš viso Pašvitinyje per 5 valandas buvo paskiepyta per 600 Lietuvos gyventojų.

————————————————————

IMG_20200421_121158Išgyvename nepaprastai jautrų visiems mums laikotarpį. Šiais metais pavasario laukiame ne tik kaip atgimstančios gamtos mums pažadėto grožio, bet ir kaip tikėjimo, kad su sugrįžtančia šiluma išsisklaidys ir nerimą kelianti ligų grėsmė. Mūsų miestą, kaip ir visą šalį kankina nežinomybė ir baimė dėl šiuo metu besitęsiančio koronaviruso SARS-CoV-2 sukeltos ligos COVID-19 pasaulinės pandemijos išplitimo Lietuvos teritorijoje. Dėl pandemijos šalyje nuo vasario 26 d. paskelbta ekstremalioji situacija, o nuo kovo 16 d. įvestas karantinas. Prasidėjus karantinui, padaugėjo  vargstančiųjų, žmonės neteko darbo, sumažėjo jų gaunamos pajamos.

Šiaulių vyskupijos Caritas jautriai reaguoja į susidariusią situaciją. Visada stengiamės suteikti nors ir nedidelę, bet greitą pagalbą. Caritas neturi tikslo būti nuolat matomas viešoje erdvėje, reklamuotis apie nuveiktus darbus. Mūsų tikslas –  pagalba ir pagarba vargstantiesiems bei pagalbą teikiančios bendruomenės telkimas.

Šiuo metu labai išryškėjo vienišumo problema. Vienišumas dažnai paliečia ne tik skurstančius, bet ir tuos, kurie daugiau ar mažiau yra apsirūpinę finansiškai. Žmonės dėl įvairių priežasčių liko vieniši – vieniems nepavyko sukurti šeimos ar išsaugoti santykių su artimaisiais. Daugelio artimieji yra išvykę į užsienio šalis ir bando kurti ten savo gyvenimus, o jų senyvo amžiaus tėvai, ar jau tik vienas likęs iš tėvų, šiuo metu ypač sunkiai išgyvena vienatvę. Valdžios primygtinis raginimas neišeiti iš namų apsaugo nuo didesnės tikimybės užsikrėsti koronavirusu, tačiau žmogui, likusiam užsidarius tarp keturių sienų, dažnai sukelia nepakeliamą vienatvės ir nerimo jausmą.

Pandemijos procesas veikia ir Caritas veiklą. Caritas savanoriai mielai padeda besikreipiantiems asmenims. Esant poreikiui nuperka ir nuveža vaistų, maisto produktų, bendrauja telefonu su vienišaisiais, bando išsklaidyti susikaupusį nerimą.

Paradoksalu, bet virusas COVID-19 tam tikra prasme ragina žmones burtis ir telktis pagalbai artimui. Šiaulių vyskupijos Caritas sulaukė paramos iš UAB „BK grupės“, kuri neatlygintinai Šiaulių vyskupijos Caritas savanoriams suteikė 200 vnt. respiratorių. Pavardės neskelbianti ūkininkė suteikė paramą pieno produktais.

Pandemija dar nepasitraukė. Jos sukeltus padarinius jausime ilgą laiką. Caritas bendruomenė ragina kartu išgyventi šį sunkų laikotarpį. Pagal galimybę kviečia visuomenės narius prisidėti prie skurdo mažinimo, suteikiant finansinę paramą, o taip pat ragina sunkioje materialinėje situacijoje atsidūrusius asmenis išdrįsti kreiptis pagalbos. Turime auginti pasitikėjimą vienas kitu.

Kai kurių veiklų Caritas net negali atlikti nuotoliniu būdu: negalima žmogaus pamaitinti ar teikti slaugos paslaugas per atstumą. Šiaulių vyskupijos Caritas darbuotojai ir toliau teikia pagalbą negalią turintiems asmenims jų namuose, vykdydami projektą „Integrali pagalba į namus Šiaulių mieste“. Teikdami paslaugą, darbuotojai laikosi visų atsargumo priemonių, naudoja vienkartines pirštines bei kaukes, dezinfekuojamus skysčius. Pandemijos laikotarpiu raginame ir paslaugos gavėjus būti supratingiems, stengtis gaunama paslauga nepiktnaudžiauti, pasistengti iš anksto apmąstyti tai, kas reikalinga įsigyti parduotuvėje (maisto produktus), kad paslaugą teikiantis darbuotojas išvengtų kasdieninio lankymosi parduotuvėse. Tik būdami susitelkę ir saugodami vieni kitus išliksime stiprūs ir saugūs. Tai vienas svarbesnių dalykų, kurie atsiskleidė šio karantino metu.

————————————————————

Caritas                          Projekto pradžia ir pabaiga: 2016 m. gegužės 2 d. – 2019 m. gruodžio 31 d.
                          Projekto Šiaulių vyskupijos Carito koordinatorė: Zita Baranauskienė, Mob. +370 657 45358

—————————————————————————————–

Regioninė Caritas konferencija Lurde

Caritas Lurde 2016Gegužės pabaigoje Prancūzijos Lurdo miestelyje vyko Caritas Europa regioninė konferencija, kurioje Lietuvą atstovavo septyni žmonės iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių bei Panevėžio vyskupijų. Konferencija vyko Cité Saint Pierre à Lourdes (šv. Petro miestelyje Lurde). Tai puiki vieta, kur gamtos grožis bei ramybė suteikia žmonėms dvasinį atgaivos šaltinį. Lurdas yra žinomas pasaulyje kaip piligrimų traukos vieta, kur mergaitė Bernadeta 18 kartų išvydo šv. Mergelės Marijos apsireiškimus. Oloje, kur pasirodė šv. Mergelė Marija yra ištryškęs gydomųjų galių turintis vandens šaltinis, traukiantis gausybę viso pasaulio piligrimų.

Lietuvos atstovai dalyvavo įvairiose skirtingose darbo grupėse. Man teko dirbti darbo grupėje dėl atstumtųjų visuomenės, kurioje viena iš pagrindinių temų buvo gatvės vaikai, užsiimantys išmaldos prašymu ir prostitucija (atvejai iš Armėnijos, Gruzijos), vaikai su specialiaisiais poreikiais (atvejai iš Ukrainos). Grupėje buvo kalbėta apie būtinybę kurti vaiko paramai reikalingus dienos centrus. Aš buvau sujaudinta matydama, kad yra šalių, kur gyvenimo sąlygos nėra tokios geros kaip pas mus, o skurdas ir smurtas […]

——————————————————————————–

davBaigėsi ilga ir šilta 2018-jų vasara. Rugsėjis, nors ir tebešildantis visus malonia vasaros šiluma, sukvietė moksleivius ir mokytojus į mokyklas. Jau tradicija tapo Šiaulių vyskupijos Caritas organizacijai mokslo metų pradžią ir pabaigą paminėti su Šiaulių miesto specialiosios mokyklos „Ringuva“ auklėtiniais. Daug metų gegužės mėnesiais kartu palydime besibaigiančius mokslo metus, o rudens pradžioje susitinkame kartu pasidžiaugti naujų mokslo metų pradžia.

2018 metų spalio 9 d. Šiaulių vyskupijos Caritas savanoriai susitiko su Šiaulių miesto specialiosios mokyklos „Ringuva“ auklėtiniais. Susitikimo pradžioje mokiniai apsilankė Šiaulių pastoracinio centro koplyčioje, kur Šiaulių vyskupijos Caritas direktorius, kun. Tomas Janavičius, mokinius supažindino su pagrindiniais koplyčios atributais, organizavo bendrą maldą bei giesmę. Vėl sugrįžę į salę, tęsėme pokalbius apie praėjusią vasarą, atostogas. Moksleiviai, vadovaujami mokytojos Kristinos Gecevičienės, parodė savo paruoštą programą, pamokantį teatralizuotą pasirodymą. Kartu pasidžiaugėme prisijungusiais naujais mokiniais, kurie susitikime dalyvavo pirmą kartą.  Visi moksleiviai su dideliu džiaugsmu ir nuoširdumu atliko užduotis, piešė girdėtą pasakojimą ir  aptarė pamokančią istoriją.

 Laikas prabėgo labai greitai, atrodo, šiltas susitikimas truko tik akimirką. Vaikai pasivaišino užkandžiais, buvo apdovanoti Šiaulių vyskupijos Caritas savanorių paruoštomis dovanėlėmis. Buvo gera bendrauti ir puikiai praleisti laiką.

Nors ruduo vis labiau spalvina medžių lapus, vaikų šypsenos ir džiaugsmas sušildo širdis. Išsiskyrėme pasižadėję vėl pasimatyti mokslo metams besibaigiant.