Vida URBONIENĖ
 Skaistgirio gimnazijos bendruomenės sumanymu, po kelių dešimtmečių miestelio gatvėse buvo galima sutikti Tris Karalius. Pirmiausia jie užsuko į Skaistgirio Šv. Jurgio bažnyčią, prie prakartėlės sugiedojo giesmę, pasidžiaugė mokinių sukurtomis viena už kitą įspūdingesnėmis prakartėlėmis ir patraukė per miestelį nešdami auksą, smilkalus ir mirą.
Trys Karaliai Skaistgirio miestelyje

Kasparas, Merkelis ir Baltazaras aplankė ugniagesius, kultūros, bibliotekos, seniūnijos, ambulatorijos darbuotojus, keletą parapijos tikinčiųjų šeimų. Viešnagės metu jie ant durų paliko užrašą +K+M+B 2017 metai. Vienur jie buvo sutikti su džiaugsmu, kitur šeimininkai pamatę kas per svečiai pas juos užsuko net neatidarė durų ar tiesiog pasislėpė.
Pasak eitynių sumanytojų, reikia atgaivinti mūsų senolių tradicijas. Mažais žingsneliais, reikia tikėti jos grįš. Kaip smagu buvo matyti laimingus parapijos tikinčiuosius, kurie mus sutiko su džiaugsmu. Senoliai atviravo, kad Trys Karaliai pas juos buvę užsukę prieš septynias dešimtis metų, kai jie buvę dar vaikai.
Trys Karaliai eidami iš vienos gryčios į kitą neturintiems atšvaitų dovanojo ir juos.
img_3199
Sulig Trim Karaliais baigėsi ne tik kalėdinis laikotarpis, bet baigėsi parapijos parapijiečių lankymas. Pasak parapijos klebono kunigo Andriaus Trakšelio, nuo Šv. Martyno iki trijų Karalių buvo aplankyta keli šimtai parapijos tikinčiųjų šeimų.
Lankantis pas parapijiečius buvo paliečiama ir šiai dienai opi tema – eismo saugumas. Neturintiems atšvaitų, jie buvo dovanojami.  Atokių kaimų parapijiečiams buvo paliktos ir atmintinės, kur kreiptis, jei ištiko nelaimė kelyje.
img_3006

Parapijos klebonas kunigas A. Trakšelis svečiuojasi Lengvenių šeimoje

Parapijos klebonui lankyti tikinčiuosius talkino pastoracinės tarybos nariai. Graži bendrystė bažnyčią sieja su gimnazija kur visą šį laikotarpį buvo rengiamos mokinių darbų parodėlės.
img_3176

Gimnazijos sukurta prakartėlė