„ATSIGRĘŽK“

Vaikydamasi savo svajonės, iš Vilniaus atvykau į Šiaulius. Pirmiausia, atvažiavus į Saulės miestą, ieškojau „Ateitininkų“ organizacijos, nes baiminausi, kad taip ilgai puoselėta ateitininkiška veikla taip paprastai gali imti ir nutrūkti, tarsi kas su žirklėmis perkirptų siūlą. Iš tiesų, apsidžiaugiau, kad klydau. Čia radau aktyvią, iniciatyvią ir moksleiviais ateitininkais besirūpinančią studentų draugovę, kuri į savo būrį mielai priėmė ir mane. Draugai manęs vis klausinėja, ką mes veikiam, kokiu ritmu gyvenime ir man pasidaro liūdna, kad į tolimesnes Lietuvos dalis neatskrieja joks atgarsis apie mūsų veiklą, nors mūsDSC_2238ų balsai sklido ir „Marijos“ radijo bangomis. Tad, tiem kas nelabai ką girdėjo apie Šiaulių krašto ateitininkus norėčiau papasakoti apie tai, ką darome susirinkę trečiadieniais.

Kiekvienas draugovės narys žino, kad trečiadienis – ateitininkiško darbo puoselėjimas. Mūsų susitikimai niekada nenueina veltui. Visi susibūrę, kimbame susidaryti darbų sąrašą ir juos stengtis įvykdyti. Smagu pasigirti, kad jau beveik visus įgyvendinome. Kartu vykome į studentų rudens akademiją „Arčiau popiežiaus“, kurio metu mūsų draugas Vytautas Laurutis davė įžodį.

DSC_2405Taip pat svarbu pabrėžti, kad mūsų draugovė labai vertina bendravimą. Susirinkę į vieną būrį, puolame išsipasakoti savo džiaugsmus ir rūpesčius. Suprasdami, kad viso susitikimo laiko negalime skirti pašnekesiams, organizuojamės atskirus vakarus, skirtus artimiau pabendrauti. Nepamirštame pažymėti savo draugovės draugų gimtadienių. Tuomet visas dėmesys atitenka šventės kaltininkui – paruošiame vaišes, netikėtai nustebiname ir džiaugiamės jo buvimu šalia. Prieš išvažiuodami namo švęsti didesnių švenčių, pavyzdžiui tokių kaip šv. Kalėdos, už durų palikę prieššventinius rūpesčius, šurmulį, skubėjimą, susitinkame ramiai ir jaukiai pasišnekučiuoti, susikaupti, įprasminti dieną ir prisiminti pačias šilčiausias ir įsimintiniausias akimirkas, praleistas drauge. Taigi, kiekvienas trečiadienis – tai ne tik, ateitininkiškas darbas, bet ir  metas, kai galime susitikti vieni su kitais ir pasidžiaugti kiekvienu iš mūsų.

Vienas didesnių mūsų darbelių, skirtas pajudinti Šiaulių krašto moksleivius ateitininkus, buvo skambų pavadinimą „Atsigręžk“ gavęs renginys. Džiaugiamės, kad dalyvių širdelėse įsirėžė šis renginys ir iš jų sulaukėme nemažai padėkų. Taip pat svarbu paminėti, kad renginio metu net dvi mūsų draugovės narės: Laura Kuginytė ir Elvyra Tepelytė tapo ateitininkėmis. Tądien, lapkričio 23d., Vyskupijos pastoracinis centras, nebuvo tylus kaip įprasta: šurmulio ir gyvybės įnešė iš Šiaulių krašto sugužėję moksleiviai ateitininkai. Jaunuoliai buvo kviečiami atsigręžti į krikščionybės svarbą mūsų gyvenime. Kuo ir kaip Kristaus mokymas ir sekimas Juo svarbus šiandien. Taip pat moksleiviai vieni kitiems pristatė garsias ateitininkų asmenybes ir jų įtaką ne tik organizacijai, bet ir Lietuvai. Pilną įspūdžių dieną vainikavo retro vakaras, kai renginio dalyviai galėjo įsijausti į ano meto inteligentijos gyvenimo būdą ir vakarieniauti „Metropolio“ restorane.

DSC_2425  IMG_0673  NEB4261

Tai tik mažytė dalis mūsų darbų. Nenorėčiau atskleisti visiškai visų, tačiau pažadu, kad apie mūsų darbus jūs dar tikrai išgirsite. Tai tiek trumpai apie mus. Na, o jeigu kartais būsite kur netoliese, kviečiu nepasididžiuoti ir užsukti į svečius, Šiaulių vyskupijos pastoraciniame centre (arba taip mūsų vadinamame „centriuke“), trečiadienį 19val., kur mielai pavaišinsime arbata ir galėsime vieni su kitais artimiau susipažinti.

Šiaulių studentų ateitininkų draugovės narė Julija Grigėnaitė

 

„SMEGENŲ PROFILAKTIKA IR HIGIENA“

10318572_255993971255068_1904946773_nKovo 7-8 d. Šiaulių vyskupijos Pastoraciniame centre vyko Šiaulių vyskupijos ateitininkų kuopų susitikimas skambiu pavadinimu „Smegenų profilaktika ir higiena“. Susitikimo metu ateitininkų kuopų nariai ir mes, renginio organizatorės, Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos mokinės, diskutavome apie tai, kas šiuolaikinėje visuomenėje „plauna“ smegenis ir kaip nuo to apsisaugoti. Mūsų kuopos globėjos, Vilmos Klumbytės, padedamos renginio dalyvius supažindinome su „smegenų plovimu“, jo tikslais bei priemonėmis ir pakvietėme darbui grupelėse.

10335915_255993967921735_401144462_nDžiaugsmo, padrąsinimų ir patarimų (kaip nepasimesti visko pilname pasaulyje bei kaip atpažinti tai kas tikra) įnešė apsilankę svečiai. Renginį atidarė ir palaiminimą suteikė Jo ekscelencija vyskupas Eugenijus Bartulis. O sudalyvavę vakaro šv. Mišiose sulaukėme SJ kunigo Mindaugo Malinausko, kuris pasidalijo liudijimu apie savo kelionė Dievo pažinimo link.

Vakarą užbaigėme filmu ir malda. Antrąją renginio dieną pradėjome malda ir pusryčiais, trumpai apibendrinome renginuką, žaidimų pagalba pasimankštinome ir visus, pavargusius, bet laimingus, išlydėjome namo.

S. Šalkauskio ateitininkų kuopos narė Renata Norkutė

 

   10346943_255993974588401_660062308_n   10364368_255993984588400_1502650738_n

10363018_255993981255067_1539539781_n

Mylėti negalima paleisti

Šiaulių studentai ateitininkai savo studijų įkarštyje rado laiko suorganizuoti renginį „Mylėti negalima paleisti“, skirtą šeimoms. Šeimoms – todėl, kad ne tik vienas iš organizacijos principų yra šeimyniškumas, bet ir todėl, jog šie metai Lietuvos vyskupų konferencijos paskelbti šeimų metais. Taigi, apie šventę.

Kaip ir dera šventei, ji truko bent dvi dienas. Šeštadienį studentai P. Višinskio aikštę paskandino piešinių, burbulų, muzikos ir šypsenų jūroje. Ateitininkai aktyviai kvietė prisijungti miestelėnus į rytoj vyksiantį renginį „Kavinėje prie katedros“: dalino „laimės sausainukus“, kuriuose buvo paslėptas kvietimas, praeiviai ant stendo galėjo nupiešti, užrašyti, kas jiems yra šeima, na o tiek pačius mažiausius, tiek pačius vyriausius džiugino galimybė išpūsti didžiulius burbulus, kurių daugybė skraidžiojo po P. Višinskio aikštę.

Sekmadienį renginys vyko Šiaulių vyskupijos pastoracinio centro „Kavinėje prie katedros“. Susirinkusiems gyvą muziką dovanojo Marija, birbynininkas Mindaugas, eiles skaitė ateitininkė Milda, mintimis apie šeimą, meilę, įsipareigojimą, artumą dalinosi kunigas Mindaugas Grigalius, Alma ir Haroldas Dapkai ir dvyniai ateitininkai Laurynas ir Liucija Grušai, o šventę vainikavo Šiaulių Dramos teatro aktorės Nomedos Bėčiūtės pamąstymai apie šeimą, trumpos gyvenimiškos esė bei dainos.

Džiugu, kad renginio dalyviai vangiai skirstėsi po renginio – dalis jų pasiliko kavinukėje dar pabūti pasimėgauti saulėta sekmadienio popiete. Šiaulių studentai ateitininkai dėkoja visiems prisidėjusiems prie šventės tiek žiūrovams, tiek dalyviams ir tikisi, kad po renginio niekam nebeliko abejonių kurioje pavadinimo vietoje dėti kablelį.

Šiaulių studentė ateitininkė Julija Grigėnaitė

Gegužės 24 – 25 d. vykusio renginio akimirkos:

WP_20140524_126 WP_20140524_127

IMG_3717 IMG_3705 IMG_3707