Ar Jis, Jie ir Aš galime būti drauge?

DSC_0003Kaip jau tapo tradicija, lapkričio pabaigoje Šiaulių studentų ateitininkų „Saulės“ draugovės nariai pakvietė moksleivius į renginį. Šiais metais pasirinkta tema – draugystė. Ši tema atliepia į praėjusiais metais vykusias Lietuvos jaunimo dienas „Aš jus draugais vadinu“ ir be abejonės yra aktuali kiekvienam jaunuoliui.

Ar Jis, Jie ir Aš galime būti drauge?“. Štai tokių klausimu studentai ateitininkai kreipėsi į moksleivius. Kaip dera kiekvienam ateitininkų susibūrimui, pradėta ateitininkų himnu. Po to sekė trumpas vaidinimas, kuriuo iliustruota renginio tema. Pagrindinė vaidinimo mintis, jog vienas žmogus nieko nepasieks, jam būtina pasikliauti šalia esančiais bei Dievu, tik tada jiems pavyks pasiekti tikslą. Vėliau moksleivius pasveikino Šiaulių vyskupas jo ekscelencija Eugenijus Bartulis bei Moksleivių ateitininkų valdybos narė Miglė Viselgaitė. Vėliau klausėme psichologės Audros Barduoskienės paskaita – praktinis seminaras apie konfliktus bei jų valdymą. Jaunuoliai buvo pakviesti suvaidinti tam tikras konfliktines situacijas iš jų gyvenimo, o vėliau pasiūlyti jų sprendimo būdus. Ši paskaita buvo puikus būdas geriau pažinti save ir šalia esantį bei kaip reikėtų išvengti didžiausio draugystės priešo – konfliktų.

DSC_0183     Po to moksleiviai buvo pakviesti susiskirstyti į grupeles ir kartu su vadovais panagrinėti lyderių savybes. Dalyviai įvardino keliolika jiems svarbiausių savybių ir kaip reikėtų jas ugdyti. Užkandę suneštinėmis vaišėmis, toliau dalyvavo renginio programoje. Kunigas Arūnas Jankauskis pasakojo moksleiviams apie draugystę su Dievu, komentavo draugystės ikonos simbolius. Tolimesnė programos dalis – Šv. Mišios, kurias Šv. Ignaco bažnyčioje aukojo tėvas Stasys Kazėnas bei kunigas Arūnas Jankauskis.

Grįžę iš Šv. Mišių pasistiprinę picomis, leidomės į tolimą „kelionę“. Jaunuoliai buvo pakviesti į dangų. Bet prieš ten patenkant jiems teko įveikti Šv. Petro paruoštas užduotis. Tai nebuvo taip paprasta. Teko šokinėti „nuo debesies ant debesies“, pernešti draugus ant rankų, šokti nuo „debesies“ užrištomis akimis ir kita. Įveikus visus išbandymus, Šv. Petras moksleivius pasveikino ir uždainavus „angelų“ chorui atvėrė dangaus vartus. O tuomet tik šokiai ir linksmybės. Galiausiai diena pabaigta vakaro malda.

DSC_0124    Mums tai buvo puiki proga vėl susitikti ir susipažinti su naujais draugais. Pažinti geriau save ir šalia esantį bei maldoje dėkoti Dievui už jo palaikymą ir visus talentus, kuriais taip gausiai mus apdovanojo. Šis renginys ne tik atsakė į studentų už duotą klausimą, bet ir patvirtino, jog mes privalome būti drauge.

 

Studentų ateitininkų „Saulės“ draugovės narė Laura Kuginytė

 
Daugiau nuotraukų…