Vida URBONIENĖ

Koplytstulpis Šv. Kazimierui

Lapkričio pirmomis dienomis Jurdaičių socialinės globos namų kieme iškilo Šv. Kazimiero koplytstulpis, kurį pašventino Skaistgirio Šv. Jurgio parapijos klebonas kunigas Andrius Trakšelis. Į iškilmingą koplytstulpio atidengimo šventę susirinko drauge pabūti ir pasidžiaugti nauju tvariniu gražus būrys socialinės globos namų bendruomenės. Alvydas Pretkelis kartu su Aldona Vildiene ir Vytautu Danieliumi pristatė Šv. Kazimiero gyvenimą, jo nuveiktus darbus  už kuriuos jis paskelbtas šventuoju. Pasak jų pamaldumas, skaistumas lydėjo  Kazimierą visą gyvenimą.  Šv. Kazimieras yra ir amatininkų globėjas. Šio koplytstulpio sumanytoja  Jurdaičių socialinės globos namų direktorė Adelė Pociuvienė sakė, kad šių namų darbuotojai yra atsidavę tarnystei, pagalbai žmonėms turintiems negalią ir visa tai turi dalintis su Dievu. Kadangi šių namų gyventojai daug kuria įvairių suvenyrų, tapo paveikslus, mėgina pinti, drožti, aktyviai dalyvauja amatininkų mugėse, tad ir Šv. Kazimieras nuo šiol globos mūsų namų bendruomenę. Koplytstulpį sukūręs tautodailininkas Dalius Udrakis antrindamas  direktorei, sakė, kad Šv. Kazimieras pasirinktas neatsitiktinai. Socialinės globos namų vidiniame kiemelyje jau yra ligonių globėjas Šv. Rokas, o štai kiekvieną atvykstantį ir išvykstantį laimins ir globos Šv. Kazimieras. Koplytstulpį tautodailininkas pagamino iš miškininkų dovanoto ąžuolo. Pašventinus koplytstulpį visi drauge aplankė kapinaites, kur sukalbėjo maldą, giedojo giesmes skirtas mirusiųjų atminimui.
Šv. Kazimiero koplytstulpis jau ketvirtas koplytstulpis Skaistgirio seniūnijoje. Be koplytstulpių Šv. Kazimierui ir Šv. Rokui įkurdintų Jurdaičių socialinės globos namų teritorijoje dar yra Skaistgiryje Šv. Florijono , bei Maldeniuose Šv. Izidoriaus koplytstulpiai.

Koplytstulpį šventina parapijos klebonas kun. A. Trakšelis

Prie Šv. Kazimiero globosiančio Jurdaičių amatininkus ir visą bendruomenę iškilmių dalyviai