Balandžio 17 d. Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis pradėjo kanoninę vizitaciją Gruzdžių ir Šiupylių parapijose (kleb. Aivaras Jurgilas).

Pirmiausia aplankytas Gruzdžių vaikų socializacijos centras berniukams, kuriam vadovauja direktorius Henrikas Gaidamavičius. Apžiūrėtos patalpos, pasigrožėta rankų darbais, pasigėrėta meistriškumu iš senų kompiuterių konstruojant robotus, bendrauta su 24 įstaigos jaunuoliais bei darbuotojais. Vyskupas labiausiai įvertino griežtą įstaigos tvarką („net rūkyti neleidžiama“), direktoriaus tvirtą ranką, geranoriškumą, atsidavimą vykdomai misijai, taip pat jaunuolių užimtumą, kūrybiškumą. Pastariesiems ganytojas linkėjo įsileisti Kristų, citavo Išganytojo žodžius „Nuo manęs atsiskyrę, jūs negalite nieko nuveikti (Jn 15, 5). Atsidėkojant bei atminimui vyskupui įteikti įstaigos auklėtinių rankų darbo suvenyrai.

_NEB7892_NEB7899

Prie Šiupylių bažnyčios vyskupo jau laukė ir  šiltai sutiko tikintieji, tautiniais rūbais apsirengę jaunuoliai. Kun. Aivaras Jurgilas perskaitė ataskaitą, parapijiečiai skubėjo pasidalinti kaimo gėrybėmis, šventiškai nusiteikę šypsojosi bendrai nuotraukai.

_NEB7906_NEB7912

Susipažinta su UAB „Baltic Champs”, užsiimančia grybų auginimo verslu, kurį pradėjo ir plėtoja ūkininkas Kęstutis Juščius. Centrinis biuras įsikūręs Gruzdžiuose; grybienos gamyba užsiimama netoli Gruzdžių dvaro, kur ir lankėsi Šiaulių vyskupas, bendravo su įmonės darbininkais. 2010 m. UAB „Baltic Champs” pievagrybiai įvertinti aukso medaliu.

Apsilankyta Gruzdžių seniūnijoje, bendrauta su jos darbuotojais. Gruzdžių seniūnė Nijolė  Bagdonavičienė pristatė seniūniją, joje esančias įstaigas, verslą, įdomybes.

Egzotiškiausi Gruzdžių seniūnijoje – alpakai –  iš Čilės parsivežti į lamas panašūs kupranugarių šeimos gyvūnai. Jie ne tik puošia Saveikių kaimo verslininko R. Neverdausko ūkį; teigiama, kad jų vilna – pati geriausia.

_NEB7916_NEB8007

Gruzdžių gimnazijoje džiaugtasi gimnazistų dainomis, giesme „Aš jums atsiųsiu rožių lietų“, atminimui dovanotais mokinių rankų darbeliais. Labiausiai visus suvienijo vyskupo vedama bendra giesmė „Dievas myli tave“. Su gimnazijos mokytojais atvirai bendrauta prie arbatos puodelio.

Dainelėmis, šokiais Šiaulių ganytoją sveikino ir Gruzdžių lopšelio-darželio „Puriena“ vaikai. Kalbėdamasis su jais vyskupas linkėjo įsileisti Dievulį į širdį ir šeimas, atminimui dovanojo savo nuotraukų albumą „Kryžių kalnas“.

_NEB7933_NEB8045

Kanoninę vizitaciją vyskupas baigs balandžio 19 d. 12 val. šv. Mišiomis Gruzdžių Švč. Trejybės bažnyčioje.

19 d. 12 val.