Renginys 
Susitikimas su knygos „5 šv. Ignaco kelio etapai. Žmogaus tapsmas“ autore, publiciste, vertėja, kelionių Ispanijoje gide dr. Jūrate Micevičiūte.
Pagrindinė mintis
Žmogumi ne gimstama, bet tampama: kaip karštakošis baskas, potencialus jaunasis nusikaltėlis Injigas Lopesas de Lojola tapo šventuoju Ignacu? Ši knyga – tai kvietimas paėjėti drauge su piligrimu Ignacu ir atrasti, kaip tariamos nesėkmės gali tapti tikriausiais kelrodžiais į sėkmingą gyvenimą.

Keliaudami per šios knygos puslapius pažinsime, kaip susiformavo šis žmogus, laikomas viena stipriausiai pasaulio istoriją paveikusių asmenybių. Kiek įmanoma atsitraukę nuo įprastų išankstinių Ignaco paveikslų, žvelgsime į žmogų jo aplinkoje, kad suprastume, kaip karštakošis baskų peštukas įkvėpė didžiausią pasaulyje edukacinį projektą ir tūkstančiams žmonių tapo dvasios mokytoju.

Papildoma informacija

Arkivyskupas Lionginas Virbalas, SJ, parašęs šios knygos įžangą:

„Štai dar viena knyga – drąsiai galiu sakyti – ypatinga. Tai pirma šio šventojo biografija, parašyta lietuvės, gerai pažįstančios didžiųjų Ispanijos šventųjų epochą ir juos išugdžiusią Ispanijos žemę. Bet dar svarbiau, kad joje, atrodo, pats Ignacas paima už rankos ir veda per jam reikšmingas vietas, supažindina su brangiais žmonėmis.

Linkiu keliauti su šv. Ignacu – ir solidžios monografijos puslapiais, ir, atsivertus Praktinį gidą,– po Ispanijos žemę. Tikiu, kad ši kelionė ne tik supažindins su šiuo neeiliniu šventuoju ir apdovanos jo paliktais dvasiniais lobiais, bet ir pakvies skaitytoją apmąstyti savo patirtį, taip pat taps pagalba jo paties gyvenimo kelionėje.“

Ignaco_210x297mm_Siauliai_SP(1)