caritasJau šeštus metus iš eilės Lietuvos advokatai ir advokatų padėjėjai vienijasi drauge su Lietuvos Caritas, siekdami artėjančių gražiausių metų švenčių proga padėti sunkumus patiriantiems Lietuvos žmonėms. Teisės profesionalai padovanos teisės klausimais nemokamas konsultacijas, kurias teiks tris savaites – nuo lapkričio 22 dienos iki gruodžio 10 dienos.
Neatlygintinai teikti teisines konsultacijas šiemet užsiregistravo vėl itin didelis būrys advokatų ir advokatų padėjėjų. Palyginus su praėjusių metų užsiregistravusiųjų skaičiumi, šiemet jis vėl paaugo. Net 275 advokatai ar advokatų padėjėjai padovanos savo teisines žinias žmonėms, užsiregistravusiems nemokamai konsultacijai Caritas centruose, įsikūrusiuose visoje Lietuvoje.
„Lietuvos advokatūra nenutrūkstamą žmonių poreikį pasikonsultuoti su teisininkais jaučia visus metus. Sulaukiame nemažai užklausų įvairiausiais gyvenimiškais klausimais visus metus. Šia gražia socialine iniciatyva siekiame, kad gražiausias metų šventes Lietuvos žmonės pasitiktų su bent kažkiek sumažėjusiu rūpesčių bagažu. Nuoširdžiai dėkoju kiekvienam advokatui ir advokatų padėjėjui, kurie prisideda prie šios kilnios misijos ir savo laiką, žinias padovanos, kam šiuo metu to galbūt labai reikia“, – sakė Advokatų tarybos pirmininkas prof. dr. Ignas Vėgėlė.
Advokatai teisiniais klausimais taip pat nemokamai konsultuos ir Caritas organizacijos darbuotojus bei savanorius, kurie kasdien bendrauja su įvairių problemų kamuojamais žmonėmis ir dažnai sprendžia su teisiniais aspektais susijusius klausimus.
Žmonės, norintys gauti nemokamą teisinę konsultaciją, turėtų kreiptis ir registruotis per organizacijos Caritas centrą Šiauliuose iki lapkričio 30 d. šiais kontaktais:
Šiaulių vyskupija, apimanti Šiaulių miestą, Šiaulių, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Radviliškio rajonus, tel. 8 657 86 463 (Dalia);
Daugiau informacijos apie akciją suteiks Lietuvos Carito komunikacijos koordinatorė Aušra Malinauskienė, tel. 8 674 66 049.
Atsižvelgiant į tai, kad vis dar gyvename prisitaikydami prie koronaviruso, pro bono konsultacijos dažnu atveju bus teikiamos nuotoliniu būdu, Advokatai bei advokatų padėjėjai konsultuos telefonu arba video skambučiu. Tik išimtinais atvejais konsultacija vyks gyvai – susitinkant su advokatu ar advokato padėjėju.