100_5977Sausio 16 d. Šiaulių universiteto bibliotekoje rinktasi į situacijai Ukrainoje atliepiantį renginį ,,Mes kartu“.
Šiaulių universiteto magistrantūros jungtinėje programoje „Socialinė pedagogika“, vykdomoje kartu su Kijevo universitetas „Ukraina“, šiuo metu studijuoja penki studentai iš Ukrainos, lydimi prof. Katerinos Kolčenko ir prof. Valentinos Jevdokimovos. Siekiant solidarizuotis su šiuo metu įtampą išgyvenančiais ukrainiečiais bei pabrėžti supratimą ir vienybę organizuotas paramos renginys „Mes kartu“.

 

100_5978

 

 

 

 

 

 

Renginyje dalyvavo Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis. Ganytojas akcentavo, jog tokiose sudėtingose situacijose atsiremti reikėtų į tarpusavio meilę. Kaip rašoma Šventąjame Rašte: „Nebėra nei žydo, nei graiko…“ (Gal 3, 28), visi esame viena Kristuje Jėzuje! Jei tai suprastume, visame pasaulyje neliktų nesantaikos, karo, žudymo. Nors Lietuvoje šiuo metu taika, tačiau nesantaikos ir net vienas kito žudymo neišvengiame. Taip yra dėl meilės stokos. Ne materialinė gerovė, ne pinigai teikia laimės. „Linkiu, kad pakeltume truputėli akis nuo žemės, ten kur mylintis Tėvas, sakantis: „Ateikite pas mane visi <…> aš jus atgaivinsiu! (Mt 11, 28), – sakė Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis.

100_5969100_5970

 

 

 

 

 

 

Ganytojo mintis atliepė ir prof. Katerinos Kolčenko žodžiai. Ji teigė, jog šiuo ypatingai sunkiu momentu Ukrainoje daug meilės. Ir nors Maidano įvykiai jiems nėra abstrakcija, nes ten žuvo ir buvo sužeisti jų universiteto studentai, jie nė vienas nelinki blogo Rusijai. Meldžiamasi už tai, kad Ukraina rastų pozityvią išeitį. Maidane buvo ypatingai daug melstasi, išgyventa dvasinė maldos 100_5979vienybė. „Tikime, kad Dievas duoda tiek išmėginimų, kiek žmogus ar tauta gali pakelti“, – sakė profesorė, – „tikime, kad anksčiau ar vėliau karas baigsis ir Ukrainoje vėl galima bus kurti gerovę“. Todėl šios „Socialinio darbo“ studijos, nors ir nedidelei grupelei, ypatingai svarbios, padėsiančios pasiruošti sunkiam darbui Ukrainoje.

Renginio metu žuvusieji Ukrainoje pagerbti tylos minute. Susikibę rankomis akcijos dalyviai vieningai ištarė: „Mes kartu“. Muzikinius kūrinius dovanojo Muzikos studijų programos studentai. Vienybės, supratingumo nuotaiką dovanojo ukrainiečių atliekamos ukrainietiškos dainos. Viena jų buvo žinoma ir lietuviams, tad atsirado ir pritariančių.

100_5963100_5965

 

 

 

 

 

 

Renginį organizavo:
Socialinės gerovės ir negalės studijų fakultetas
Menų fakulteto Muzikos katedra