Rugsėjo 22 d. Vilniaus Katedros aikštėje vyko popiežiaus Pranciškaus susitikimas su jaunimu, kuriame dalyvavo ir gausus būrys jaunuolių iš Šiaulių vyskupijos.
Šiaulių vyskupijos jaunimo centras organizavo kelionę į Vilnių ir kvietė jaunimą vykti kartu. Į kvietimą atsiliepė daugiau nei tikėtasi – drauge su Šiaulių vyskupijos jaunimo centro komanda vyko per pusantro šimto žmonių. Taip pat buvo grupių, vykusių į susitikimą savarankiškai, iš visos vyskupijos.

1016x393

Dešimt Šv. Mišių patarnautojų iš Šiaulių vyskupjos ne tik dalyvavo šiame jaunimo renginyje, bet ir buvo svarbi renginio programos dalis – atliko tarnystę, surinkdami lapelius, ant kurių dalyviai rašė intencijas, už kurias po jaunimo susitikimo popiežius Pranciškus meldėsi Vilniaus katedros Šv. Kazimiero koplyčioje.

Į susitikimą atvykęs jaunimas užpildė visą Vilniaus katedros aikštę ir jos prieigas. Belaukiant popiežiaus jaunimas bendravo, klausėsi liudijimų, meldėsi, giedojo. Renginio metu koncertavo grupė Kūjėliai, LJD choras, grupė Ichthus, Mantas Jankavičius ir kiti atlikėjai, vyko šokio pasirodymai, jaunuoliai sakė liudijimus, dalinosi tikėjimo patirtimi.
Gausiais plojimais sutikę popiežių Pranciškų, jaunuoliai klausėsi jo kreipimosi. „Sekti Jėzumi – tai uždegantis nuotykis, kuris suteikia mūsų gyvenimui prasmę, leidžia mums pasijusti bendruomenės dalimi. <…> Mielas jaunime, tikrai verta sekti Kristumi, nebijokime dalyvauti revoliucijoje, į kurią jis kviečia, – švelnumo revoliucijoje“. Ragino nepasiduoti „pagundai susikoncentruoti į save, tapti egoistais ar lengvabūdžiais skausmo, sunkumų ir praeinančios sėkmės akivaizdoje“ ir pasipriešinti „individualizmui, kuris uždaro mus nuo kitų, padaro mus egocentriškus ir pasipūtusius, besirūpinančius tik savo įvaizdžiu ir savo gerove“.

Jaunuoliai entuziastingai reagavo, popiežiui paminėjus krepšinio komandas – Kauno „Žalgirį“ ir Vilniaus „Lietuvos rytą“. Nesvarbu, kuri laimi, nesvarbu, koks rezultatas, sakė Šventasis Tėvas, svarbiausia, kad Viešpats yra su mumis.
Popiežius net kelis kartus ragino nepamiršti savo šaknų, bendrauti su vyresnės kartos žmonėmis. Jei norite būti didžia, laisva tauta, atsiminkite savo tautos šaknis, semkitės iš jų, kalbėjo Pranciškus.

Po popiežiaus Pranciškaus susitikimo su jaunimu, vyskupijų jaunimo centrų atstovai ir LVK Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas vyskupas Darius Trijonis pristatė jaunimo centrus bei veiklas jaunimui Lietuvoje. Buvo paskelbta džiugi žinia – kitos Lietuvos jaunimo dienos vyks 2020 – ųjų metų vasarą Šiauliuose.