Besiartinant pasaulinei LIGONIŲ DIENAI Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis lankėsi Joniškio ligoninėje.

Sausio 21 d. 8 val. ryto Šiaulių vyskupas susitiko su ligoninės darbuotojais. Atvykusius nuoširdžiai sutiko ir pasveikino Joniškio ligoninės vyriausiasis gydytojas Edmundas Baltakis. Jo Ekscelencija pristatė besiartinancią XXII pasaulinę ligonių dieną, kurios temą pasiūlė Popiežius Pranciškus: „Ir mes turime guldyti gyvybę už brolius“.

Šiaulių profesinio rengimo centro dėstytojas Mindaugas Bartkus padovanojo dvi dainas, taip pradžiugindamas visą ligoninės kolektyvą. Baigiantis susitikimui su medicinos personalu vyskupas lankė ligonius palatose, juos laimino ir linkėjo kuo greičiau sustiprėjus grįžti į namus.

_NEB4920              _NEB4877

Ligoninėje vyskupas pristatė 2014 metų kalendorių „Šventasis popiežius Lietuvoje“. Joniškio rajono laikraščio „Sidabrė“ pirmame puslapyje pasirodė toks šį įvykį pristatantis straipsnis:

Kalendoriuje – visa Jono Pauliaus II vizito Lietuvoje istorija

Vakar rajono ligoninės medikų kolektyvu pristatytas naujas, po visą apskritį jau spėtas pristatyti ir išplatinti JE Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio kalendorius 2014 metams „Šventasis popiežius Lietuvoje“.

Mintis kalendorių skirti būtent popiežiui Jonui Pauliui II neatsitiktinė, tam yra rimtų progų: popiežiaus vizito Lietuvoje 20-metis. Be to, šių metų balandžio 27-ąją, per Atvelykį, Jonas Paulius II bus paskelbtas šventuoju.

Kalendoriaus viršelyje – Kryžių kalnas. Kryžių fone – Šventojo Tėvo Jono Pauliaus II dovanotas kryžius ir koplyčia, kurioje 1993 m. rugsėjo 7 d. popiežius aukojo šv. Mišias. Viršelio antrojoje pusėje surašytos svarbiausios popiežiaus gyvenimo datos, Palaimintojo Jono Pauliaus II litanija, Malda Šventajai Dvasiai ir malda Jonui Pauliui II.

Pristatydamas fotografijų kalendorių JE vyskupas E. Bartulis vardino popiežiaus Jono Pauliaus II atminimui pastatytų paminklų, paminklinių lentų, kryžių, šventovių sąrašą. Versdamas mėnesį po mėnesio, JE vardino – Vilniaus katedra, Šventosios Dvasios šventovė, Kalesninkų bažnyčia Šalčininkų rajone, Kauno Santaka, Naujosios Vilnios bažnyčia, aikštė Vilniuje prie šv. Petro ir Povilo bažnyčios, Marijampolės Palaimintojo Jono Pauliaus II parapija, Šiaulių šv. Ignaco bažnyčia, Jono Pauliaus II vardu pavadintas pėsčiųjų takas, kuriuo ėjo Lietuvoje viešėjęs popiežius, Šiluva, Kalvelių kaimo parapija prie Vilniaus, Aušros vartai, nunciatūros kiemelis – tai vietovės Lietuvoje, kur popiežiaus vizito Lietuvoje proga įamžintas Šventasis Tėvas atminimo lentomis, paminklais, skulptūromis.

Kaip ir ankstesniais metais, kalendorius išleistas 2 dydžių: didesnis, kabinamas ant sienos ir mažesnis – stalinis. Šiaulių vyskupas E. Bartulis nuo 2007 metų kasmet parengia vis naują kalendorių, skirtą tam tikrai temai. Pirmasis jo kalendorius vadinosi „Kryžiai Europos kalnuose.“ Pernykštį kalendorių puošia angelai.

„Sidabrės“ inf.

_NEB4880        _NEB4916