Rugsėjo 24 d.  minėjome 109-ą Pasaulinę migrantų ir pabėgėlių dieną, kurios tema  – leisti žmonėms laisvai rinktis: migruoti ar pasilikti, tai reiškia, jog migracija turėtų būti laisvas ir niekada ne vienintelis likęs pasirinkimas. Iš tiesų, laikmetis toks, jog teisė migruoti šiandien daugeliui tapo būtinybe.

Šiaulių vyskupijos Caritas šiai dienai paminėti, migrantus, atvykusius į Šiaulių miestą, pakvietė pažintinei ekskursijai-pasivaikščiojimui po  Šiaulius.

Šiaulių turizmo ir informacijos centro gidė supažindino renginio dalyvius su Šiaulių miesto istorija, grožėjomės rudenėjančia gamta, vaikščiojome po Šiaulių bulvarą, kuris buvo įrengtas 1975 metais ir tapo trečiuoju bulvaru (pėsčiųjų gatve) Europoje, klausėmės pasakojimų apie kūrėjus  ir architektus, kurių meniniai akcentai puošia ir daro unikalų Šiaulių bulvarą, aplankėme  Venclauskių šeimos namus, nuo seno vadintus Baltaisiais rūmais, domėjomės juose gyvenusios šeimos istorija,  to meto istoriniais Šiaulių miesto įvykiais.

Renginyje dalyvavę miesto svečiai liko patenkinti informacija apie miestą, kuriame jie kuria savo gyvenimą,  šiltu bendravimu, dalinosi savo atvykimo į Šiaulius istorijomis.

Kituose Šiaulių vyskupijos Caritas dekanatuose ši diena buvo minima rugsėjo 24 d. Šv. Mišiose.