Šiaulių vyskupijos Jaunimo grupė Pasaulio jaunimo dienose Lisabonoje

 

Šiaulių vyskupijos jaunimo centras 2023 m. liepos 27 d. – rugpjūčio 10 d. rengė piligriminę kelionę į Pasaulio jaunimo dienas Portugalijos sostinėje Lisabonoje, kurių tema šiais metais „Marija susiruošė ir skubiai iškeliavo“ (Lk 1, 39).

Šešiolikos žmonių grupė sustojusi Marijampolėje Šv. Arkangelo Mykolo bazilikoje meldėsi Šv. Mišiose, prašydami Dievo palaiminimo piligrimystei bei Pal. Jurgio Matulaičio užtarimo. Po maldos  aplankę palaimintojo muziejų, kelionę tęsė per Lenkiją, kur lankė įspūdingą Licheno Dievo Motinos baziliką bei didžiausią pasaulyje Jėzaus Kristaus statulą Svebodzino mieste, Vokietijoje šiek tiek pažino Leipcigo ir Niurnbergo miestus, o Prancūzijoje aplankė Strasbūro gotikinę Dievo Motinos katedrą, Eau de Fontenay Abbey – vienuolyną, kurį 1118 m. įkūrė Šv. Bernardas Klervietis, Avinjone esančius popiežių rūmus bei Šv. Petro baziliką, Švč. Mergelės Marijos šventovę Lurde, kur drauge su šimtais kitų piligrimų, keliaujančių į Pasaulio jaunimo dienas, dalyvavo žibintų procesijoje, o  vėliau meldėsi Šv. Mišiose. Prieš atvykstant į Lisaboną,Šiaulių vyskupijos grupė taip pat aplankė Fatimos Dievo Motinos šventovę, kurioje drauge su kitais piligrimais šventė Šv. Mišias.

Pasaulio jaunimo dienų metu jaunuoliai dalyvavo ne tik bendroje programoje  drauge su kitais piligrimais iš viso pasaulio (Popiežiaus pasitikimo iškilmėje, Kryžiaus kelyje, naktinėje vigilijoje bei išsiuntimo Šv. Mišiose ir kitose programos dalyse), bet ir tik lietuviams skirtuose susitikimuose, kur daugiau nei 500 jaunuolių iš Lietuvos drauge šventė Šv. Mišias, klausėsi katechezių, diskutavo mažoze grupelėse. Dalyviai taip pat turėjo galimybę lankytis įvairiose paskaitose, muziejuose, koncertuose, bendrauti su piligrimais iš viso pasaulio, pažinti Lisaboną.

Pasaulio jaunimo dienų viena iš įspūdingiausių dalių – naktinė vigilija, vedanti į sekmadienio ryto Šv. Mišių šventimą su popiežiumi Pranciškumi. „Džiaugsmas yra misionieriškas! Tad kiekvieno iš mūsų pareiga – nešti šį džiaugsmą kitiems“ – kalbėjo popiežius jauniems žmonėms.

Baigiantis Pasaulio jaunimo dienoms, popiežius pakvietė jaunimą dalyvauti kitose pasaulinėsė jaunimo dienose, paskelbdamas vietą ir laiką. Šį kartą popiežius nustebino jaunimą, nes pakvietė net į du renginius: jubiliejiniais 2025 metais popiežius pakvietė jaunimą į Romą, o 2027 metais – į Pietų Korėjos sostinę Seulą.

Kelionės atgal į Lietuvą metu Šiaulių vyskupijos jaunimo centro grupė aplankė Šv. Julijaus katedrą Prancūzijos mieste Le Mane, gotikinę Šartro Dievo Motinos katedrą, maldai sustojo ir antroje pagal lankomumą Prancūzijoje (po Lurdo) piligrimystės vietoje – Šv. Teresės bazilikoje Lisieux mieste., o Vokietijoje apsilankė Kelno Šv. Petro ir Marijos katedroje.

Nuoširdžiai dėkojame Lietuvos katalikų religinei šalpai, prisidėjusiai prie nuostabios galimybės Šiaulių vyskupijos jaunimo centro grupei išvykti į Pasaulio jaunimo dienas.

 

Daugiau informacijos apie renginius jaunimui Facebook paskyroje ŠVJC.

 

Šiaulių vyskupijos jaunimo centro informacija

rhdr

nor

qrf

svjc5 svjc6

nor

hdrpl

svjc9 svjc10 svjc11

rhdr

oznorCOBR

svjc14