Liepos 15 d. Šiaulių šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje koncertavo tarptautinis moterų vokalinis ansamblis „Graces&Voices“.
Ansamblį „Graces&Voices“ į Šiaulius pakvietė Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis. Šiaulių miestas šiais metais mini 777 įkūrimo metines. Koncertas “Kryžiaus paslaptis” – ganytojo dovana šiauliečiams bei miesto svečiams šia iškilia proga. Katedroje po vakarinių šv. Mišių skambėjo IX – XV amžiaus grigališkojo choralo ir šiuolaikinės sakralinės muzikos kūriniai. Klausytojų buvo pilna katedra.

Šv. Mišias aukojęs Šiaulių vyskupas išreiškė viltį, kad koncertas, kaip ir kiti miesto gimtadieniui organizuojami renginiai, padės miestui nušvisti, bus daugiau šypsenų, geranoriškumo, artimo meilės. Jo Ekscelencija pasidžiaugė, kad vokalinio ansamblio narės, atvykusios iš Austrijos, Baltarusijos, Singapūro, taip pat lietuvaitės, garsina Kryžių kalną. “Džiaugiuosi, kad pasaulyje girdimo tarptautinio moterų ansamblio „Graces&Voices“ iniciatorė ir dirigentė Adrija Čepaitė nuosekliai prisideda prie Šiaulių vyskupijos puoselėjimo ir Kryžių Kalno garsinimo”, – sakė Šiaulių ganytojas.

Koncertą ir ansamblį pristatęs VU Filosofijos fakulteto lektorius Mindaugas Kubilius taip pat pabrėžė lokalią koncerto reikšmę. Kryžiaus paslaptis yra centrinis krikščionybės tikėjimo įvykis. „Per kryžių atsivėrė amžinojo Dievo meilė“, ir Kryžių kalnas yra ta vieta, kuri apie tai liudija pasauliui – sakė Vilniaus universiteto lektorius. Viena ansamblio įkūrėjų, dirigentė Adrija Čepaitė, Mindaugo Kubiliaus teigimu, savo karjerą pasaulio mastu pradėjo įkvėpta Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio. Džiugu, kad dabar į Lietuvą atveža išpuoselėtus vaisius.
Koncertą parėmė: Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, UAB „Ruvera“, AB „Šiaulių viesbutis“, UAB Green Wood Homes, Lyderystės studijų centras „Cezaris“, UAB „Splius“, savaitraštis „Šiauliai plius“

„Graces&Voices“ yra Graco (Austrijoje) muzikos ir vaizduojamųjų menų universiteto moterų vokalinis ansamblis, kurį sudaro profesionalios muzikės iš Austrijos, Lietuvos, Baltarusijos ir Singapūro.

Dvi jaunos dirigentės Adrija Čepaitė ir Antanina Kalechyts įkūrė ansamblį 2010 metais. 2012 m. ansamblis išleido pirmąją kompaktinę plokštelę „Mysterium Crucis“ („Kryžiaus paslaptis“), kurią įkvėpė netoli Šiaulių esantis Kryžių kalnas. Kompaktinėje plokštelėje įrašytos giesmės, atliekamos liturginėse Šventojo Kryžiaus išaukštinimo šventėse. Tos pačios giesmės skambėjo Šiaulių katedroje miesto gimtadienio koncerte.

Ansamblio narės yra grigališkojo choralo, bažnytinės muzikos, vargonų, chorinio bei orkestrinio dirigavimo, išilginės fleitos, smuiko bei vokalo specialistės. Graces & Voices muzikavimo stilius išsiskiria savita garso estetika, išraiškingumu bei interpretacija. Ansamblis atlieka seniausią bažnytinę muziką – grigališkąjį choralą, taip pat sakralinę polifoniją, šiuolaikinę chorinę bei instrumentinę muziką.

2012 metais Graces & Voices su dideliu pasisekimu koncertavo žymiausiame grigališkojo choralo festivalyje Watou (Belgijoje). Šiuo metu ansamblis, atsiliepdamas į gausius kvietimus, yra pradėjęs koncertinį turą Europoje.

Inesė Ratnikaitė