Mieli broliai kunigai, vienuoliai, vienuolės, brangūs Šiaulių vyskupijos žmonės!

Vakar, tai yra 2014 liepos 21 dieną, su giliu liūdesiu palydėjome 89-erių metų sulaukusį mons. Alfonsą SVARINSKĄ į paskutinę žemiškojo gyvenimo stotį Ukmergėje, partizanų kapinėse.

„Tai kunigas-legenda. Partizanas, triskart Gulago kankinys, pogrindžio darbininkas, Seimo narys, Lietuvos kariuomenės ir partizanų kapelionas“, – laidotuvių pamoksle sakė Kauno arkivyskupas Sigitas Tamkevičius.

Sausakimša Vilniaus arkikatedra, nesuskaičiuojama minia žmonių Ukmergės kapinėse, gilūs ir prasmingi žodžiai laidotuvių metu negali nepaliesti mūsų širdžių.

Mane ypač palietė ir sujaudino vyskupo Jono Kaunecko pasakojimas apie drąsų partizano priešmirtinį žodį ir monsinjoro Alfonso Svarinsko mintis gegužės 19 d. jo paties įkurtame partizanų parke. Tada jis priminė, jog tautos atmintį, tikėjimą ir dorą labiausiai griauna girtavimas, alkoholis. Tame parke jis tiesiog maldavo: „Visi pažadėkime, kad iki Naujų Metų negersime nė lašo alkoholio.“ Tą patį prašymą-įpareigojimą pakartojo ir paskutiniame viešame pasirodyme Panevėžyje birželio 27 d., pristatydamas savo prisiminimų knygą „Nepataisomasis“.

Baigdamas jautrią kalbą prie kapo, vyskupas Jonas Kauneckas sakė:

Pagerbkime Monsinjoro Alfonso atminimą, pažadėkime, visi pažadėkime: iki Naujųjų – nė lašo alkoholio. Tai žūstančios tautos maldavimas skamba iš jo lūpų. Prašau valdžios žmonių, prašau Seimo narių: neleiskime tautai pražūti alkoholio jūroje. Padarykime viską, kad apribotume tautos girtavimą. Tauta jau žūsta, geriame daugiausia Europos Sąjungoje. Išgirskime kunigą Alfonsą bent mirusį, jei nenorėjome girdėti gyvo. Išgirskime visi.

Šiandien Lietuvoje nusikalstami įvykiai kelia siaubą, ir DELFI interneto vartai liepos 22 d. konstatuoja: „Š. m. liepos 1–20 d. policijos pareigūnai išaiškino 14 147 Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Tarp pažeidėjų 736 neblaivūs vairuotojai, 522 neblaivūs dviračių vairuotojai, 33 neblaivūs mopedų vairuotojai, 11 neblaivių vadeliotojų.

 Mielieji  Šiaulių vyskupijos žmonės! Matydamas siaubingai skaudų ir neatsakingą žmonių elgesį, pagerbdamas monsinjoro Alfonso Svarinsko atminimą, prisimindamas jo viešą kreipimąsi  į tautos žmones ir vyskupo Jono Kaunecko žodžius prie kapo, kreipiuosi į brolius kunigus, vienuolius ir pasauliečius, ragindamas iki Naujų Metų nevartoti alkoholio.

Tegul tai bus nuoširdi meilės auka ant Tėvynės aukuro, pagerbiant monsinjorą Alfonsą Svarinską ir trokštant, kad Lietuva būtų laiminga tauta, vaikai turėtų rūpestingus tėvus, o žmonės eitų tvirtu tikėjimo ir meilės keliu, blaiviai ir garbingai kurdami Lietuvos ateitį.

„Iškalkit, vyrai šių dienų, gelžinę valią milžinų, kitaip kaip smilgos mes pražūsim“ (Maironis).

 Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis

2014 07 22

DSC_9536