Vyskupijos jaunimo piligrimystė į Kryžių kalną

Gegužės 15 dieną įvyko tradicinė Šiaulių vyskupijos jaunimo piligrimystė į Kryžių kalną. Šis prasmingas dvasinis ir fizinis žygis subūrė apie 300 jaunuolių iš pačių įvairiausių mūsų vyskupijos parapijų, dekanatų bei bendruomenių. Šių metų piligrimystė buvo skirta Vaiko dienai paminėti, Šv. Jokūbo kelio estafetei įveikti,  o visi nueiti kilometrai bei jaunų širdžių maldos dedikuotos ypatingai intencijai – melstis už dvasinius pašaukimus ir už kiekvieną jauną žmogų, ieškantį savo gyvenimo tiesos bei kelio.

Šis gausus renginys tapo gražiu ir sėkmingu institucinio bei dvasinio bendradarbiavimo pavyzdžiu. Piligrimystę organizavo Šiaulių vyskupijos kurija, glaudžiai suvienijusi jėgas su Šiaulių rajono verslo ir turizmo informacijos centru bei Šiaulių turizmo informacijos centru. Šis partneriškas ryšys leido profesionaliai suderinti 12 kilometrų maršrutą, pritaikyti jį gausiam pėsčiųjų skaičiui, užtikrinti sklandžią logistiką ir sėkmingai integruoti dvasinį įvykį į regiono kultūrinį bei turistinį kontekstą.

Piligrimų kelionė prasidėjo ypatingu dvasiniu akcentu – iškilmingai išlydėti jaunimo ir jiems ganytojiško palaiminimo suteikti atvyko Šiaulių vyskupas Darius Trijonis. Ekscelencijos palaikymas įkvėpė jaunuolius drąsiam ir džiugiam tikėjimo liudijimui kelyje. Viso žygio metu pėsčiomis piligrimus lydėjo, dvasiniu palaikymu bei bendryste dalijosi Šiaulių dekanato dekanas kun. Gintaras Jonikas.

Nors piligrimai į starto vietą susirinko iš skirtingų vietovių ir iki tol vieni kitų nepažinojo, bendras kelias akimirksniu ištirpino visus barjerus. Skambančios giesmės, nuoširdūs tarpusavio pokalbiai, bendra malda ir abipusis palaikymas kelyje leido visiems pajusti gyvą Bažnyčios bendrystę – visi žygeiviai tapo viena didele šeima.

Piligrimystės kulminacija ir giliausia dvasine patirtimi tapo bendras Eucharistijos šventimas. Pasiekę tikslą, visi 300 piligrimų susirinko istorinėje šventojo popiežiaus Jono Pauliaus II koplyčioje, kurioje Šv. Mišias bendrai aukojo kun. Gintaras Jonikas kartu su kun. Mindaugu Grigaliumi, giedojo Šiaulių „Sandoros“ progimnazijos jaunimas. Šventosios Liturgijos metu jaunimas bei vadovai bendroje maldoje dėkojo už laimingai įveiktus kilometrus, patirtas dvasines malones bei širdis užliejusią vienybę.

Šiaulių vyskupijos kurija ir žygio koordinatoriai nuoširdžiai dėkoja visam vyskupijos jaunimui už jų gyvą tikėjimą, Šiaulių bei Šiaulių rajono turizmo informacijos centrams už bendrą organizacinį darbą, o savanoriams – už jų atsakingumą, pagalbą bei įkvepiančią tarnystę visos vyskupijos bendruomenės labui.

Parengė Danutė KRATUKIENĖ

1 2 3 4