Stipri šeima – stipri valstybė. Gruzdiečių Janinos ir Prano Vasiliauskų šeima kaip tik tokia – stipri ir darni, nes turi tvirtus dorovinius krikščioniškus pamatus.

Gyvenimas – nenuspėjamas, nesuplanuojamas, neišmatuojamas reiškinys. Tai ir yra didžioji Kūrėjo paslaptis. Laimė visai visuomenei yra darni šeima, kurios narių gyvenimo linija nenuvedė klystkeliais, kuria galima didžiuotis. Dabar gruzdiečių Vasiliauskų šeima, pradėjusi kelią nuo Sibiro 1951 metais, – tai pulkas žmonių: Mama Janina (tėtis Pranas miręs prieš 27 metus), keturi sūnūs: Pranas, Juozas, Petras ir Stasys, penkios dukros: Valia, Antanina, Janina, Emilija ir Birutė, devyniolika anūkų, septyni proanūkiai. O kur dar antrosios pusės? Šiandieninei visuomenei tai atrodo beveik neįmanomas variantas, kad tokia gausi šeima neverkšlentų, turėtų tvirtus dorovinius krikščioniškus pagrindus. Visi baigę mokslus (4 baigė universitetus, kiti –politechnikumus, kitas mokyklas), sukūrę gražias šeimas, dirba Lietuvoje ir puoselėja giminės tradicijas. Birželį Mamai Janinai sukako 90 metų: jubiliejaus šventė prasidėjo Meškuičių Šv. Stanislovo bažnyčioje (kuri yra Mamos vaikystės, jaunystės bažnyčia), šv. Mišiomis, į kurias sugužėjo giminės, kaimynai, Sibiro tremties broliai ir sesės. Vėliau šventinis paminėjimas vyko kaimo turizmo sodyboje, kur ne tik dainuota, šokta, bet vartyta ir nauja dukters Emilijos knyga „Savo šulinio vanduo“ apie šios šventės kaltininkės gyvenimą, bei Lietuvos etnografijos muziejaus knyga „Lietuvių tautinis kostiumas. Pirštinės ir kojinės“, kurioje yra nuotraukos su jubiliatės megztomis raštuotomis pirštinėmis, analizuotas giminės medis, sudarytas anūkės Donatos, dalintasi įvairiais gyvenimo prisiminimais.

P2020369

Nuotraukoje: sėdi jubiliejų švenčianti Janina Vasiliauskienė, stovi iš kairės vyriausia dukra Valia Gaidjurgienė, sūnus Petras Vasiliauskas, dukra Emilija Gedraitienė, sūnus Juozas Vasiliauskas, dukra Janina Barškietienė, vyriausias sūnus Pranas Vasiliauskas, dukra Antanina Vasiliauskaitė, sūnus Stasys Vasiliauskas, dukra Birutė Liubauskienė.

Sausio mėn. mintimis dalijosi šiauliečių Editos ir Vidmanto Gulbinų šeima

Vasarį pristatėme Ritos ir Darijaus Blinstrubių šeimą iš Kelmės

Kovo mėn. apie meilę šeimoje kalbėjo Linas ir Daiva Šateikiai iš Meškuičių seniūnijos

Balandžio mėn. džiaugėmės radviliškiečių Virginijaus ir Rasos Plukų mintimis